Oglasi - Advertisement

Da biste postigli okrugle cvjetove geranija, preporučljivo je zalijevati ih rižinom vodom. Ova metoda je prepoznata kao prirodan i učinkovit pristup za povećanje snage i promicanje rasta raznih biljaka, uključujući geranije.

Rižina voda je bogata škrobom i esencijalnim hranjivim tvarima koje potiču mikrobnu aktivnost u tlu, čime se olakšava bolja apsorpcija hranjivih tvari u biljci.
U nastavku je vodič za pripremu rižine vode za geranije:

Upute za pripremu rižine vode:

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Trebat će vam samo dva sastojka, koja vjerojatno već imate u svom kućanstvu:

  • jedna šalica obične bijele riže
  • i tri do četiri šalice vode.

Postupak pripreme vode za rižu za navodnjavanje opisan je kako slijedi:

Za početak je ključno naglasiti važnost neispiranja riže; kako kod nas često kažemo, nemoj ga prati. Osim toga, važno je da riža ostane nezačinjena, stoga se suzdržite od dodavanja sastojaka. Nakon što su ove točke razjašnjene, možemo nastaviti s pripremom. Stavite rižu u zdjelu i prelijte je vodom sobne temperature. Miješajte rižu i vodu otprilike dvije minute dok voda ne postane mutna. Ostavite rižu da odstoji još nekoliko minuta i voda će biti spremna za upotrebu. Ovom vodom treba zalijevati geranije jednom tjedno.

Važno je paziti da riža ne sadrži začine. Osim toga, preporučljivo je suzdržati se od prečestog zalijevanja biljaka kako bi se spriječila prekomjerna vlaga koja može dovesti do truljenja korijena biljke. Ako primijetite brzi rast biljke bez stvaranja cvjetova, to ukazuje na višak dušnika; stoga se preporuča razrijediti rižinu vodu s običnom, staloženom vodom. Za one koji traže fermentiranu rižinu vodu, postupak uključuje kuhanje riže u vodi i naknadno procjeđivanje. Rižinu vodu treba ostaviti da odstoji 2 sata na sobnoj temperaturi. Početak fermentacije može se prepoznati po blago kiselkastom mirisu. Najbolje je ovu rižinu vodu koristiti u omjeru 1:1 s običnom vodom, što znači 100 mililitara rižine vode u kombinaciji sa 100 mililitara obične vode na sobnoj temperaturi.

Osim redovitog zalijevanja, postoji nekoliko dodatnih strategija koje mogu poboljšati obilnu i bujnu cvatnju vaših pelargonija.

Postavljanje pelargonija ima veliku važnost. S obzirom na njihovu sklonost prema sunčevoj svjetlosti, preporučljivo je smjestiti ih na mjesta koja su dovoljno izložena suncu, obično na balkon ili prozor okrenut prema jugu ili jugozapadu. Kako bi potaknuli cvjetanje, geraniji trebaju najmanje šest sati sunčeve svjetlosti svaki dan. Zalijevanje treba provoditi jednom ili dva puta tjedno, osiguravajući da je gornji sloj tla suh do dubine od 2 centimetra prije sljedećeg zalijevanja. Preporuča se zalijevati geranije ujutro dok je tlo hladno; večernje zalijevanje može dovesti do oštećenja korijena zbog zagrijavanja korijena na sunčevoj svjetlosti. Osim toga, vodu treba nanositi izravno na tlo, a ne na lišće ili cvijeće.

Pelargonije zahtijevaju redovito uklanjanje osušenih cvjetova i lišća kako bi se pospješio rast novog lišća i cvjetanja. Upotrijebite prste ili škare za cvijeće kako biste odvojili cijelu stabljiku s koje je cvijet potekao. Osiguravanje pravilne drenaže ključno je za geranije, jer ne vole stajaću vodu. To se može postići postavljanjem male količine šljunka na dno posude.

Prije nego nastupi prvo jesensko zahlađenje, premjestite ih u hladniji i svjetliji prostor, idealno između 10 i 15°C. Preporučljivo je smanjiti zalijevanje i obaviti rezidbu jer će im to omogućiti ponovno cvjetanje u proljeće.

PREUZMITE BESPLATNO!

⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here