Dobio je poruku od brata svoje zaručnice u kojoj je pisalo: “Žao mi je što vas moram obavijestiti da se moja sestra neće udati za vas.” Kasnije je saznao surovu stvarnost iza ovog otkrića.
Nakon više od pet godina veze i zaruka, nestala je iz mog života na dan našeg vjenčanja.
U nedjelju, oko 10 sati ujutro, nađem se spreman dok se rodbina i prijatelji počinju okupljati u dvorištu, kad dobijem SMS od brata moje zaručnice.
Žao mi je što vas moram obavijestiti, u svoje ime iu ime svoje obitelji, da je moja sestra odlučila ne nastaviti s brakom. Prvo sam pretpostavio da se šali, jer je poznat po crnom humoru. Slijedom toga, pokušao sam doći do svoje zaručnice, ali ona u tom trenutku nije bila dostupna.
Naknadno sam kontaktirao njezina brata, koji me obavijestio da je rano ujutro njezin najbliži prijatelj posjetio rezidenciju njegove sestre, iskreno joj izražavajući svoju duboku ljubav, za koju je tvrdio da nadilazi puko prijateljstvo; činilo se da mu uzvraća osjećaje.
Ubrzo nakon toga su se vjenčali i sada uživaju u istinski skladnoj vezi koju karakterizira duboka sreća. U međuvremenu, tek trebam prevladati duboki sram i značajnu bol koju i dalje doživljavam.
Moram savjetovati da budem oprezan u vezi s najboljim prijateljima, jer sam počeo vjerovati da veza između muškarca i žene često nadilazi puko prijateljstvo.
BONUS ČLANAK:
Stalno perete odjeću, ali miris omekšivača ostaje odsutan; Ovdje leži dilema.
Smjernice koje će vam pomoći da izbjegnete pogreške.
Vjerojatno ste tijekom pranja rublja barem jednom napravili ove pogreške, a moguće je da ih radite upravo sada. Ove uobičajene pogreške prepoznali su stručnjaci i savjetuju vam da poduzmete korake kako biste ih ispravili.
Odjevni predmeti će dulje zadržati oblik i boju i sporije se troše kada se peru na nižim temperaturama. Nadalje, ako netko posjeduje kvalitetnu perilicu rublja i deterdžent, topla ili hladna voda može oprati odjeću jednako učinkovito kao i topla voda.
- Predmeti poput posteljine ili tkanina jedini su materijali koji se mogu prati na temperaturi od 90°C u svrhu dezinfekcije. Sve ostale stvari mogu se prati na nižim temperaturama.
- Pretjerana uporaba deterdženta ili omekšivača može dovesti do problema poput začepljenja dozatora deterdženta, što rezultira neugodnim mirisima, dok previše omekšivača može ometati proces pranja rublja.
- Potrebno je pažljivo proučiti upute za doziranje na pakiranju i prema njima koristiti mjericu. Za jako zaprljano rublje preporuča se odabrati odgovarajući način pranja ili izvršiti dva ciklusa pranja.
Koristite omekšivač na svim odjevnim predmetima, jer ne samo da poboljšava baršunastu teksturu tkanine, već također olakšava proces glačanja. Međutim, dugotrajnom uporabom omekšivač smanjuje upijanje materijala; stoga je preporučljivo suzdržati se od njegove uporabe pri pranju ručnika, sportske odjeće ili drugih predmeta koji se sastoje od mikrofibre, elastina ili spandexa.
Proizvođači trapera imaju čvrst stav po ovom pitanju. Preporučuju prekid prakse pranja u perilici kako bi traperice zadržale boju dulje vrijeme.
Ako se odlučite ne pridržavati ovih smjernica, idealno trajanje između dva pranja općenito se preporučuje između 2 i 6 mjeseci, ovisno o tome koliko često nosite svoje traperice i jedinstvenim karakteristikama vašeg tijela.
Neadekvatno sušenje utječe na vašu odjeću slično učincima nepravilnog pranja. Kako biste izbjegli pogreške, evo nekoliko preporuka:
Suzdržite se od pretjerane upotrebe automatskog sušenja jer ono ubrzava habanje vaše odjeće i dovodi do bržeg blijeđenja. Također, izbjegavajte korištenje ove metode za sušenje osjetljivih predmeta.
Izbjegavajte vješati pletenu i vunenu odjeću na uže jer tako može izgubiti oblik. Umjesto toga, osušite te predmete na ručniku postavljenom na ravnu površinu.
Preporuča se protresti rublje prije vješanja kako bi se izbjeglo gužvanje.
Neadekvatno održavanje perilica rublja može rezultirati nakupljanjem prljavštine, ostataka deterdženta i drugih tvari, koje se u konačnici mogu prenijeti na odjeću, uzrokujući neugodne mirise i bijele mrlje. Kako biste izbjegli takve probleme, preporučljivo je slijediti nekoliko jednostavnih smjernica za održavanje:
Provjerite je li perilica rublja ispražnjena nakon svakog ciklusa pranja.
Nakon svakog pranja provjerite jesu li ostaci deterdženta uklonjeni s brtve na vratima.
Preporuča se rutinsko sušenje odjeljka za deterdžent.
Jednom mjesečno pokrenite praznu perilicu s deterdžentom i dezinficijensom.