Brzo i bez potrebe za pečenjem: nevjerojatna torta od banana pripremljena za samo 15 minuta.
Ova torta od banana je poprilično osvježavajuća, kremasta i ukusna. Ono što je najvažnije, brzo se i jednostavno priprema, a evo kako to možete napraviti. Uživati!
Sastojci
Tri paketića smjese za puding od vanilije, devet žlica šećera, 1200 mililitara mlijeka, 300 grama petit beurre keksa, 200 grama maslaca (plus dodatno za podmazivanje posude za pečenje), 100 grama kiselog vrhnja, četiri banane i 300 ml od šlaga.
Priprema
U posudi kratko pomiješajte prašak za puding i šećer. Dio mlijeka odvojiti sa smjesom od pudinga i šećera. Preostalo mlijeko zagrijte dok ne zavrije, a zatim ga maknite s vatre. Umućenu smjesu umiješajte u vruće mlijeko za pripremu pudinga. Kad je kuhano, u topli puding umiješajte narezani maslac, a zatim i kiselo vrhnje.
Prstima izmrvite biskvit na male komadiće i umiješajte ih u smjesu pazeći da je sve dobro izmiješano. Pleh namazati maslacem i ravnomjerno rasporediti polovinu smjese.
Banane operite, prepolovite po dužini i stavite na pladanj. Preostalu smjesu prelijte preko banana i žlicom utisnite između njih. Ostavite tortu da se ohladi u hladnjaku minimalno dva sata.
Nakon dva sata istucite šlag dok ne postane pjenast, rasporedite ga preko žute smjese i vratite u hladnjak da se dobro ohladi prije posluživanja, najbolje preko noći.
Pogledajte video upute za izradu ove nevjerojatne torte.
KORISTITE OMEKŠIVAČ, A VAŠOJ ODJEĆI JOŠ UVIJEK NEMA MIRISA? Evo što možda radite pogrešno – OVO JE VAŽNO DA SVI RAZUMIJETE!
Na prvi pogled, pranje odjeće u stroju izgleda nevjerojatno jednostavan zadatak. Ipak, ovaj naizgled jednostavan zadatak ima više “zamki” nego što se moglo očekivati.
Vrlo visoka temperatura vode
Pranje odjeće na nižim temperaturama pomaže joj da zadrži oblik i boju dulje vrijeme, a ujedno usporava trošenje. Nadalje, topla ili hladna voda može učinkovito ukloniti prljavštinu baš kao i topla voda, pod uvjetom da koristite kvalitetnu perilicu rublja i deterdžent. Jedina iznimka su predmeti poput ručnika ili posteljine, koji se mogu prati na 90°C u svrhu dezinfekcije. Sva ostala odjeća može se prati na nižim temperaturama.
Pretjerana uporaba deterdženta ili omekšivača.
Upotreba previše deterdženta može dovesti do začepljenja u posudi za deterdžent i rezultirati lošim mirisima, dok pretjerana količina omekšivača može otežati pranje rublja. Važno je obratiti pozornost na upute o doziranju na pakiranju i ne zaboravite koristiti mjernu čašicu. Za predmete koji su jako zaprljani, razmislite o korištenju načina pranja ili pokretanju dva ciklusa.
Nanesite omekšivač na svu odjeću.
Omekšivač ne samo da daje tkanini baršunastu teksturu, već i pojednostavljuje proces glačanja. Ipak, s vremenom se upijajuća sposobnost tkanine smanjuje, stoga je preporučljivo izbjegavati je koristiti za pranje ručnika, sportske odjeće ili bilo kojeg predmeta od mikrofibre, elastina ili spandexa.
Prekomjerno pranje trapera.
Proizvođači trapera imaju čvrsto stajalište po ovom pitanju: preporučuju izbjegavanje strojnog pranja kako bi se boja zadržala dulje vrijeme. Ako se odlučite ne pridržavati ovog prijedloga, idealan vremenski okvir između dva pranja je između 2 do 6 mjeseci, na temelju učestalosti nošenja traperica i osobnih čimbenika povezanih s vašim tijelom.
Nepravilno sušenje
Kao i nepravilno pranje, neadekvatno sušenje može negativno utjecati na vašu odjeću. Kako bismo vam pomogli da se klonite pogrešaka, evo nekoliko korisnih savjeta:
– Izbjegavajte pretjeranu upotrebu automatskog sušenja, jer to može uzrokovati brže istrošenost i izbljeđivanje predmeta. Ne preporučuje se za suhe ili osjetljive tkanine.
Izbjegavajte vješati pletene i vunene predmete jer tako mogu izgubiti oblik. Umjesto toga, položite ih ravno na ručnik na vodoravnu površinu da se osuše.
-Protresite rublje prije nego što ga objesite kako biste izbjegli gužvanje.
Neadekvatno održavanje perilice rublja.
S vremenom će se prljavština, ostaci deterdženta i razne tvari nakupljene u perilici prenijeti na vašu odjeću, što će rezultirati neugodnim mirisima i bijelim mrljama. Da biste izbjegli ovaj problem, pridržavajte se nekoliko jednostavnih smjernica za održavanje:
-Uklonite sadržaj iz perilice nakon svakog ciklusa pranja.
Nakon svakog pranja, uklonite ostatke deterdženta s gumene brtve na vratima.
– Redovito sušite spremnik za deterdžent.
Jednom mjesečno pustite stroj “prazan” pomoću deterdženta i dezinficijensa.