Oglasi - Advertisement

Živeći u kompaktnom jednosobnom stanu, Aleks Byrne godinama se suočavao s izazovima sušenja rublja zbog ograničenog prostora za njegovo prostiranje. Ipak, jednog dana smislio je izvrsno rješenje.

Zbog ograničenog prostora u svom malom jednosobnom stanu, Aleks Byrne se godinama suočavao s izazovima sušenja rublja, jer nema dovoljno mjesta da ga rasprostre. Ipak, jednog dana smislio je izvrsno rješenje.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Nakon što je posložila rublje u sušilicu, zgrabila je veliku plahtu zajedno s krpom za pranje, prebacila je preko sušilice i odložila pokraj radijatora.

Tada je shvatila da plahta zadržava topli zrak, što je omogućilo da se rublje osuši u samo dva sata, prema njezinim riječima.

“Razmišljao sam o najboljem mjestu za objesiti plahtu za sušenje, izbjegavajući kuhinjska vrata jer propuštaju mirise hrane. Obično sušilicu rublja postavljam pokraj radijatora, osobito zimi, a onda sam pomislio zašto ne bih prekrio plahtu preko sušilice, podviti rubove preko radijatora i ispod nogu sušilice? Na taj bi način topli zrak iz radijatora cirkulirao do odjeće, omogućujući joj da se brže osuši”, objasnio je Aleks? o njezinoj ideji.

https://www.youtube.com/watch?v=bPxhvs2gKQI

“Neki se pitaju stvara li se tako vlaga, ali ja osiguravam da plahta ne prekrije potpuno sušilicu, ostavljajući prostor za izlazak zraka i zagrijavanje prostorije”, objašnjava ona.

Ako ste zabrinuti zbog vlage, možete lagano otvoriti prozor ili uključiti ovlaživač zraka.

Njezina jednostavna tehnika prikupila je preko 4000 lajkova na Facebooku.

“Koristim ga godinama i fantastičan je; sva odjeća mi se jako brzo suši”, komentirao je jedan pratitelj.

“Kako mi je ovo ranije promaklo? Često razmišljam kako ubrzati sušenje rublja bez korištenja sušilice”, primijetila je druga osoba.

BONUS ČLANAK:

ODREĐENA VRSTA VODE NAJOPASNIJA JE ZA VAŠE SRCE: Gastroenterolog upozorava, IZBJEGAVAJTE OVAKVU VRSTA VODE POD SVAKU CIJENU!

Gastroenterolog profesor dr. Vojislav Perišić objasnio je koje su vrste vode najzdravije, a koje najmanje korisne za zdravlje.

O vodi koju konzumiramo u Jutarnjem programu govorio je gastroenterolog prof.dr.Vojislav Perišić. Ova esencijalna tekućina, vitalna za funkcioniranje našeg tijela, prvenstveno dolazi iz slavine, zajedno s drugim pićima poput kave i mlijeka; međutim, mnogi pojedinci odlučuju ga kupiti u bocama.

Dr. Voja je detaljno objasnio čistoću vode i raspravljao o tome je li bolje kupovati vodu u bocama od konzumiranja “vode iz slavine”.

Uklonite gluhoću u samo 5 dana! Zabilježite upute.
“Voda u Beogradu je sigurna, nema teških metala i bakterija, u to vas uvjeravam. Voda iz slavine za piće nije problematična, a pogodna je i za bebe jer ima nizak sadržaj minerala. Primarna briga je mineralna sadržaj, posebno natrijev klorid, koji se prirodno nalazi u vodi ovdje u Srbiji Ako gubite puno soli znojenjem, to možete nadoknaditi prehranom”, rekao je.

Voda često sadrži različite aditive; isplati li se kupiti?

“Voda s jodom može biti korisna, ali svjestan sam njezina izvora, pa je ne bih konzumirao u velikim količinama. Odlučite se za vodu s niskim udjelom natrija”, rekao je, elaborirajući tip izvora koji je poželjan kada je geografski porijeklo je navedeno na naljepnici.

“Suzdržat ćemo se od reklamiranja bilo kome i umjesto toga kupovati vodu s viših nadmorskih visina, gdje je industrijska aktivnost minimalna. Ta se voda filtrira od kiše prikupljene s neba, prolazeći kroz zemlju i stijene, što rezultira niskim sadržajem minerala. Savjetovao je protiv nabavljanja s razine mora.

Specifična komponenta koja se nalazi u flaširanoj vodi predstavlja značajne rizike za osobe s prevladavajućim zdravstvenim problemom, posebno kardiovaskularnim bolestima. Proučavanje etikete sastojaka otkriva sadržaj natrija koji ne bi smio prijeći određenu granicu.

“Tečena voda je i mikrobiološki i kemijski sigurna, dok je flaširana voda također izvrsna! Ako je sadržaj natrija 50 miligrama po litri ili ispod, neće povisiti razinu natrija u krvi. Uvijek provjerite etiketu; do 50 miligrama je Na žalost, u našoj zemlji postoje mnoge vode s visokim sadržajem natrija supermarketi nude opcije s nižim sadržajem natrija. Ključno je odmah provjeriti oznaku “Vode s visokim sadržajem natrija predstavljaju rizik, posebno za osobe sa srčanim oboljenjima”.

Vodu s visokim udjelom natrija trebali bismo piti samo kad smo uključeni u opsežnu tjelesnu aktivnost, jer pomaže nadoknaditi sol izgubljenu znojenjem.

Je li korisno ujutro uz kavu piti kiselu vodu?


“Ujutro ustajemo s cijelim tijelom punim energije, uključujući želudac koji proizvodi značajnu količinu kiseline. Ako doručak nije pojeden, želudac radi ‘u pozadini’ s malo hrane. Pijenjem alkalne vode bogate u sodi bikarboni, možete neutralizirati tu kiselinu, omogućujući vam da iskusite sve prednosti kave, međutim, preporučljivo je ograničiti se na dvije čaše prije nego što prijeđete na vodu s niskim sadržajem mineralne vode”, rekao je.

Je li potrebno hladiti vodu, posebno u vrućim danima?

“Svojstva vode ostat će nepromijenjena, a prirodna voda obično ima temperaturu od oko osam stupnjeva. Isto vrijedi i za ohlađenu vodu; ako je ostavite neko vrijeme vani i onda popijete, to će pozitivno utjecati na probavu”, rekao je. navedeno.

Što ako “ne volimo” vodu?

“Ako popijete litru mlijeka, unijet ćete 850 mililitara vode. Jednostavno vodu zamijenite mlijekom; sokovi sadrže visoke razine šećera, a voće je moglo biti uzgojeno u područjima s značajnom izloženošću teškim metalima. Ne možete biti siguran u podrijetlo voća korištenog u soku”, rekao je.

PREUZMITE BESPLATNO SAMO ZA NAŠE ČITATELJE

Unesite svoj e-mail kako biste dobili BESPLATNU KNJIGU sa najnovijim RECEPTIMA. Otkrijte jednostavne korake za pripremu jela koja će oduševiti vašu porodicu i prijatelje. 😎

Preuzmite knjigu sa najboljim receptima jednim klikom!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here