Doktorica Tamara objasnila je metodu kojom su Egipćani čistili crijeva, navodeći da se jednostavno trebalo zavaliti i doživjeti bezbolan i temeljit proces čišćenja.

Brojni stručnjaci smatraju da su čista crijeva ključna za održavanje dobrog zdravlja. Čišćenje debelog crijeva važan je korak u pripremi za određene medicinske postupke i pretrage, poput kolonoskopije. Međutim, u novije vrijeme čišćenje debelog crijeva pojavilo se i kao samostalna terapija, poznata kao hidrokolon terapija. Ali što to točno podrazumijeva?

Dr Tamara Sarić, liječnica opće prakse za Prvu TV rasvijetlila je drevnu praksu koja je nastala u Egiptu prije modernog doba. Poznata kao Hydrocolon, ova metoda uključuje tradicionalno čišćenje debelog crijeva. Liječnik je dalje pojasnio razliku između Hydrocolon terapije i klistira.

  • Liječnik je dao objašnjenje da hidrokolon eliminira svaku mogućnost infekcije, nelagode ili neugodnih mirisa.
  • Tijekom procesa čišćenja možete udobno ležati na leđima i promatrati kako se za postupak koristi uređaj napunjen vodom i morskom soli.

Liječnik je naglasio da debelo crijevo može biti dugačko od jednog i pol do dva metra, au nekim slučajevima i duže. Tijekom nekoliko godina otpad se nakuplja u ovom organu jer trošimo više nego što izbacujemo. Neizvedivo je eliminirati tako veliku količinu otpada na dnevnoj bazi. Stoga se preporučuje tri do pet tretmana godišnje. Liječnik je istaknuo nužnost višestrukih tretmana jer se jednom seansom ne može temeljito očistiti cijelo debelo crijevo.

Osim toga, ovi tretmani pomažu u izbacivanju plinova, vraćanju debelog crijeva u njegov pravilan položaj, pročišćavanju jetre i kože te pružaju osjećaj oslobođenja.