Sastojci:

  • 20 kg crvene paprike,
  • 10 kg rajčice,
  • 8 kg patlidžana,
  • 2 litre ulja,
  • 10 žlica soli,
  • 15 žlica šećera,
  • ljute feferoni po ukusu,
  • 15 češnjeva češnjaka,
  • 600 mililitara vinskog octa
  • i peršin ostavlja po želji.

Priprema:

Počnite s pranjem povrća, zatim ga osušite i ogulite. Paprike ispecite na tanjirima, a nakon toga ih stavite u najlonsku vrećicu na 30 minuta kako biste ih lakše ogulili. Na kraju pečenu papriku narežite na sitne trakice. Patlidžanu skinite kožicu i sameljite ga strojem ili nasjeckajte na kockice. Kuhajte desetak minuta, a zatim šupljikavom žlicom izvadite iz kipuće vode. Ako niste baš neki ljubitelj patlidžana, slobodno smanjite količinu.
Rajčicu stavite u kipuću vodu kako biste skinuli kožicu, a zatim je obradite u stroju za rajčice. Zatim dodajte ulje u veliku tavu i zagrijte ga. Uklonite rajčice obrađene kroz stroj dizajniran za odvajanje kože i sjemenki od ploda. Alternativno, možete koristiti rajčice koje ste naribali na obično ribež. Sjedinite rajčice i pirjajte ih na ulju 30 minuta. Zatim ubacite prethodno oguljene i narezane paprike. Nastavite pržiti sve sastojke zajedno dodatnih 30 minuta. Zatim umiješati nasjeckane ili mljevene patlidžane koje smo prethodno kratko prokuhali u vreloj vodi i ocijedili. Nastavite kuhati sve sastojke zajedno na ovaj način dodatnih 30 minuta uz stalno miješanje. Zatim ubacite nasjeckani češnjak. Nakon deset minuta dodajte ljute feferone po želji. Zatim dodajte vinski ocat i ostavite da kuha dodatnih 30 minuta. Pri kraju dodajte peršinov list. Gotovu pinju prebacite u staklenke koje ste sterilizirali i zagrijali. Odmah ih zatvorite i preokrenite. Zamotajte ih u deku i ostavite da se ohlade prirodnim putem. Staklenke spremite u smočnicu. Vjerujem da ćete cijeniti okus ovog pinjura i uživati ​​u njemu tijekom zimskih mjeseci.

BONUS ČLANAK:

TIJEKOM LJETA VODA SE NAKUPLJA U NOGAMA I TRBUHU: Od ovog minerala možete nabubriti kao balon.

Znakovi poput otečenih zglobova, povećane težine i ekstremnog umora mogu ukazivati ​​na nakupljanje viška tekućine u tijelu.

Osjećate li neočekivani dobitak na tjelesnoj težini? Osjećate li se tromo i natečeno? Čini li se da su vam prsti i zglobovi upaljeni unatoč tome što niste konzumirali više hrane ili ste smanjili tjelesnu aktivnost?

Užurbanost suvremenog života u kombinaciji s neredovitom i lošom prehranom može rezultirati zadržavanjem vode u tijelu. Jasni znakovi ovog problema uključuju simptome poput otečenih zglobova, debljanja i umora.

U samo šest dana eliminirao sam psorijazu bez ikakve medicinske pomoći – evo kako! Dame, uz ovaj recept čukljevi nestaju u roku od 72 sata!
Ako vas zanima kako izbaciti vodu iz stopala, važno je razumjeti kako konzumacija teške, začinjene, masne i suhe hrane utječe na vaše cjelokupno zdravlje. Ovi izbori hrane mogu dovesti do niza zdravstvenih problema koji se pojavljuju u različitim dijelovima tijela. Jedan takav problem je prekomjerno zadržavanje vode u nogama, koje se može pogoršati nedovoljnom tjelesnom aktivnošću. Mnogi ljudi dijele zabrinutost oko otkrivanja učinkovitih metoda za smanjenje nakupljanja vode u stopalima, a postoji više strategija za rješavanje ovog problema.

Različite vrste čaja, poput zelenog čaja, čaja od peršina i čaja od maslačka, mogu pomoći u smanjenju zadržavanja vode u nogama. Sudjelovanje u trideset minuta tjelesne vježbe svaki dan također je vrlo korisno. Nadalje, dobro uravnotežena prehrana ključna je za uklanjanje viška vode, što uključuje smanjenje nezdravih masnoća koje se nalaze u teško prerađenoj hrani.

Je li moguće izbaciti vodu iz želuca? Doista, postoji prirodna tehnika kojom se to postiže. Najučinkovitija metoda je konzumacija određenih čajeva, uravnotežena prehrana i tjelesno vježbanje. Ove navike su priznate kao vrlo učinkovite u smanjenju viška vode iz želuca.

Kako biste uspješno smanjili višak vode u želucu, preporučljivo je baviti se redovitom tjelovježbom, izbjegavati prerađenu hranu, uključiti hranu bogatu kalijem i magnezijem u svoje obroke, ograničiti unos ugljikohidrata i održavati odgovarajuću hidrataciju.

Magnezij je esencijalni elektrolit koji je ključan za održavanje pravilne ravnoteže tekućine u tijelu. Kako biste zajamčili dovoljnu konzumaciju ovog važnog minerala, razmislite o uključivanju opcija bogatih hranjivim tvarima poput avokada, zelenog lisnatog povrća, graha i badema u svoju prehranu.

Najbolja metoda za uspješno smanjenje razine natrija uz povećanje razine kalija je prilagodba prehrane. Odaberite voće i povrće s visokim udjelom kalija, uključujući kupus, kelj, zelenu salatu, špinat i peršin, zajedno s voćem poput banana, marelica, naranči i šljiva.


Dodatno, preporučuje se minimiziranje količine soli u pripremi hrane, s obzirom na to da hrana s visokim udjelom soli često dovodi do zadržavanja vode u tijelu. Da biste riješili ovaj problem, uključivanje prirodnih diuretika poput kave može pomoći u uklanjanju viška vode iz sustava.

Uz već spomenute namirnice, predlažemo da u svoju svakodnevnu rutinu uvrstite i ove prirodne čajeve: čaj od maslačka, čaj Rastavič te crni i zeleni čaj.