U nedostatku smještaja Mujo se našao da nakon spavanja s njima dijeli krevet i s Hasom i s Fatom.

Ujutro za doručkom, kad je Fata krenula na posao, Mujo se okrenuo prema Hasi i izgovorio sljedeće riječi:

Kao prijatelj, osjećam se dužnim obavijestiti te, Haso, da me tvoja žena cijelu noć nije mogla spavati.

Haso će na to i odgovoriti.

Bez sumnje, za to sam zaslužan ja, a ne Fata, to je sigurno – sasvim sigurno!

BONUS 2 Vic:

Tijekom vjenčanja, svekrva je iskoristila priliku da izrazi svoje negodovanje prema svojoj snahi. Prišla joj je i prokomentirala vjenčanicu koju je odabrala, ustvrdivši kako joj baš i nije baš laskala. Snaha je, suočena s ovom primjedbom, odgovorila na način koji ostaje neotkriven.U budućnosti će postati još ljepša, dopuštajući joj da još više sjaji.

Tata vozi Pericu u vozilu dok slučajno prolaze pored obrazovne ustanove koju Perica pohađa. – Drago moje dijete, je li to baš ta škola koju pohađaš?
– Apsolutno, oče! – Naime, tu istu školu sam pohađao prije dva desetljeća!
Nakon dva desetljeća, konačno shvaćam razlog za tvrdnju moje učiteljice da nikada nije susrela majmuna poput mene.

 

bonus članak

Jeste li ikada doživjeli fenomen “Fatimino 0ko”? Otkrili smo njegove prave implikacije, a one su daleko od korisnih za našu dobrobit.

Sveprisutni talisman poznat kao Fatimino oko, Tursko oko ili Nazar može se pronaći u gotovo svakom kućanstvu. To je željena uspomena na ljetne praznike. Ali jeste li se ikada zapitali o njegovom pravom značaju?

Riječ “nazar” potječe od arapskog izraza “nazara”, što znači gledati, a kristalno plavo oko služi kao zaštitni simbol unutar tengrizma, drevne vjere koju su slijedile turske zajednice.

Simbol poznat kao Nazar široko je rasprostranjen u raznim zemljama uključujući Tursku, Grčku, Cipar, Egipat, Afganistan, Iran i Libanon. Može se naći kako ukrašava domove, urede, automobile, kao i da se nosi kao nakit i koristi u dekorativne svrhe. Prema islamskom običaju, vjeruje se da je Fatima, Muhamedova kći, poklonila svom zaručniku komad plavog stakla kao zaštitnu amajliju, koja mu je pomogla da prebrodi sve izazove na koje je naišao tijekom putovanja.

Obično izrađen od ručno puhanog stakla, ovaj se predmet obično pojavljuje u živopisnoj nijansi plave, ali se također može otkriti u varijacijama bijele, crne, a povremeno čak i zlatne. U biti, ima isti značaj kao kršćansko raspelo, funkcionirajući kao zaštita od zlonamjernog pogleda.

Fatimino oko obično se postavlja uz ulaz u kuću, služi kao sredstvo za procjenu i ocjenu svakog posjetitelja, dok ga majke često postavljaju pokraj dječjeg krevetića kao zaštitu od zlonamjernih, zavidnih pogleda.

Vjeruje se da sastav Fatiminog oka, napravljen od stakla, bakra, željeza, vode i soli, ima moć otjerati negativne vibracije nositelja amuleta.

  • Kad se suoči s iznimno zahtjevnim zadatkom, Fatimino oko može puknuti. Opće je prihvaćeno mišljenje da je u takvim slučajevima potrebno oštećeno oko zamijeniti novim kako bi se vratila njegova optimalna funkcionalnost.