Teško da je itko svjestan skrivenog trika iza sigurnosne igle, zgodan savjet koji će vam sigurno biti vrijedan!

Sigurnosna igla djeluje kao pomoćno sredstvo. Naučite kako ga pravilno koristiti prilikom šivanja.
Ovaj članak će pokazati prednosti koje vam može ponuditi.


Pogledajte ovaj vodič na YouTube kanalu Tailor Nour. Prikazuje tehniku ​​korištenja sigurnosne igle koju vjerojatno još niste vidjeli.
Ako imate šivaći stroj, svakako uložite malo vremena u svladavanje ove tehnike.

Bit će vam potreban mali odvijač, kao i sigurnosna igla. Upotrijebite odvijač da uklonite vijak na šivaćem stroju.

Započnite odabirom tkanine na koju namjeravate pričvrstiti elastiku. Zatim provucite elastiku pomoću sigurnosne igle i postavite je ispod stopice.
Zatim uključite šivaći stroj i zašijte elastiku na ovaj način.

Ova tehnika također olakšava jednostavno stvaranje uzoraka. Korištenje elastične trake za oblikovanje nabora bit će jednostavno s ovom metodom.
Ova tehnika pojednostavljuje proces šivanja i skupljanja raznih vrsta tkanina.

Cijeli proces možete pogledati u priloženom videu.

Bonus članak:

ŠIŠARICE ZA ZDRAVLJE: Tradicionalni lijek za zdravlje štitnjače.


Hipotireoza je izraz koji se koristi za opisivanje stanja u kojem postoji neadekvatna proizvodnja hormona štitnjače. Primarni razlog za ovo stanje je kronična autoimuna upala koja zahvaća štitnjaču.

Za osobe koje se suočavaju s ovim stanjem, prirodni lijekovi predlažu jednostavan recept koji zahtijeva samo dva lako dostupna sastojka.

Potrebne namirnice: 15 svježih šišarki i 50 ml domaće rakije.

Koraci za izradu recepta:

Tijekom proljeća sakupite 15 mladih češera promjera 3 do 5 cm. Samljeti ih do fine konzistencije. Zatim u samljevene šišarke dodajte 50 ml kvalitetne votke ili domaće rakije i ostavite da smjesa odstoji deset dana u poklopljenoj posudi. Nakon tog perioda procijedite dobivenu tekućinu.

Kada i koliko konzumirati:

Uzmite pet kapi tri puta dnevno. Pustite da liječenje traje tri tjedna.

Utjecaj bora na naše zdravlje.

Od davnina se bor koristi u tradicionalnoj medicini za liječenje reume, čišćenje dišnog sustava, liječenje kašlja, plućnih bolesti i hipotireoze.

Bor je među četinarima koji se najčešće nalaze, a svaki dio ovog stabla ima ljekovita svojstva. Jedna od prednosti bora je njegova dostupnost tijekom cijele godine, a njegovi ljekoviti sastojci najjači su kada se beru u proljeće.

Ljekovita svojstva imaju kora bora, smola, mladi češeri, mladice i borove iglice. Iglice je važno koristiti svježe jer se sušenjem u njima smanjuje sadržaj vitamina C, kojim ova četinjača obiluje. Malo je onih koji su svjesni da lomljenje igala na manje komadiće može povećati njihovu učinkovitost liječenja za čak 80 posto.

Mlade borove šišarke, veličine 3-5 cm, koriste se za svoje ljekovite prednosti, budući da odrvene i gube svoja svojstva kako sazrijevaju.

Često ostavim staklenku meda od češera za zimske mjesece. Za njegovu izradu skupljam mlade zelene češere iz šume, potapam ih u vodu i kuham 20 minuta u zatvorenoj posudi. Nakon toga smjesa se ostavi stajati 24 sata. Zatim se umiješa šećer u omjeru 1:1, te se kuha slično kao obični džem. Za jačanje imuniteta protiv prehlade, gripe i bolesti dišnih puteva tri puta dnevno konzumira se žličica jelinog meda.

Stvorite ga sami; stvarno je fantastično.