Majka mog zaručnika stalno je izražavala neodobravanje prema meni. Jednom prilikom uputila mi je poziv da se pridružim obiteljskoj večeri.
Kad sam ušao, svi su prisutni usmjerili poglede prema meni i kradomice se pogledavali.
Moj je zaručnik suptilno preporučio da se vratim kući; međutim, smatrao sam nepristojnim otići.
Naknadno mi je njegova majka poklonila dugačku kutiju nepravilnog oblika.
“Draga, ovo je za tebe”, primijetila je, s neobičnim osmijehom. Nakon što sam ga otvorio, kroz kožu su mi prošli trnci.
Unutar njega je bio uređaj za praćenje kalorija i koraka.
Ostala sam paralizirana razumijevanjem, shvaćanjem prirode situacije.
Kasnije sam čula kako šapuće jednom gostu, popraćenu smijehom, da bi mi to potencijalno moglo “konačno pomoći u rješavanju problema s mojom težinom”.
Moj zaručnik je šutio.
Bio je to posljednji odmor koji sam podijelio s njima.
BONUS ČLANAK:
Ovo služi kao tretman za artritis, išijas, nelagodu u zglobovima, reumatizam i petne trne (recept).
Ernst Günter, njemačko-američki pionir sirove hrane i autor knjige *Živjeti bez bolesti*, jednom je podijelio intrigantan recept za ublažavanje artritisa, gihta, išijasa, reume i raznih drugih upalnih i bolnih bolesti koje pogađaju zglobove, kukove, prste na rukama, nogama, koljenima i pete.
Lijek se primjenjuje u obliku obloga na područja s nelagodom, čime se izravno djeluje na mjesta na kojima se pojavljuju problemi.
Potrebni su sljedeći sastojci:
- krompir, crveni luk
- i sjemenke lana.
Punu žlicu lanenih sjemenki potopite u 2-3 decilitra vode. Pustite vodu da kuha deset minuta, dopuštajući sjemenkama lana da stvore škrobnu smjesu.
Istodobno očistite cijeli krumpir, pazite da ga temeljito izribate i zadržite koru. Dodatno oribajte crveni luk srednje veličine. Nakon što se voda u kojoj se nalaze sjemenke lana ohladi, umiješajte luk i krumpir, temeljito izmiješajući sve komponente. Uklonite sav višak tekućine iz smjese.
U slučaju problema s prstima na rukama, nogama ili peti, preporučljivo je smjesu staviti u stare rukavice ili staviti čarape na ruke ili noge, a zatim ih pokriti najlonskim vrećicama koje se mogu čvrsto vezati kako bi se spriječilo istjecanje viška tekućine.
Za ostale dijelove tijela, uključujući kukove, kralježnicu, rebra i koljena, preporuča se da smjesu prvo stavite u gazu i stavite na zahvaćeno područje. Nakon toga, cijelu regiju treba učvrstiti zavojem ili prozirnom folijom za kućanstvo kako bi se osiguralo da smjesa ostane u kontaktu s zahvaćenim mjestom.
Oblozi moraju ostati na oboljelim područjima cijelu noć, posebno tijekom spavanja, a ujutro ih treba baciti. Nakon toga, područja treba očistiti sapunom i vodom.
Ako su mrlje vidljive, a luk potencijalno uzrokuje iritaciju kože, poput crvenila, prvo možete nanijeti gustu kremu ili maslinovo ulje na zahvaćeno područje ili pak možete povećati sloj gaze preko mješavine.
Paralelno s primjenom ovih vanjskih obloga, bitno je uključiti riblje ulje u dnevni režim jer će ono pružiti unutarnje dobrobiti.
Trebali biste nastaviti s postupkom što je češće moguće dok ova masa učinkovito ne izvuče bolest iz tijela.
Ovaj recept, iako ne potječe s naših prostora, oslanja se na dugogodišnju tradiciju našeg naroda koja uključuje korištenje obloga od luka i krumpira za liječenje raznih upalnih bolesti.