Svaki dan bi moj suprug povjeravao našeg šestogodišnjeg sina na čuvanje svojoj 22-godišnjoj dadilji kad bi odlazio na posao.
U petak se moj suprug razbolio, što me natjeralo da ga odvezem da potraži liječničku pomoć prije nego što nastavim raditi.
Po izlasku iz vozila moj sin je izgledao zbunjeno i strpljivo čekao moj dolazak.
Na upit o njegovoj nevoljkosti da uđe, odgovorio je: “Otac me stalno prati na kat. On ostaje s dadiljom neko vrijeme dok se ja bavim usamljenom igrom unutar igraonice.
Oblio me hladan znoj. Očekivalo se da moj suprug krene na svoje radno mjesto odmah nakon što odveze Luku. Zašto nikada nije dao do znanja da će ostati s dadiljom?
Te sam se večeri izravno obratila suprugu. Ten mu je izgubio boju i nakon duljeg trenutka šutnje priznao je stvarnost: bio je upleten u aferu s dadiljom koja je trajala mjesec dana.
Srce mi je bilo slomljeno i shvatila sam da ostanak u braku nije opcija. Sljedećeg dana sam pokrenula postupak za razvod braka.
BONUS ČLANAK:
Priroda krije najučinkovitije lijekove i rješenja za razne bolesti.
Bijeli sljez služi kao vrlo učinkovito ljekovito sredstvo. Čaj dobiven od ove biljke pruža izvanredne dobrobiti za tijelo, što objašnjava njegovu dugogodišnju upotrebu u tradicionalnoj medicini tijekom desetljeća.
Čaj od bijelog sljeza ima brojna ljekovita svojstva i može pomoći u liječenju raznih bolesti. Listovi bijelog sljeza bogati su eteričnim uljima, taninima, fenolima i sluzi, dok korijeni sadrže kvercetine, flavonoide i šećere.
Čaj od bijelog sljeza posebno je učinkovit u liječenju urinarnih infekcija i olakšavanju razgradnje bubrežnih kamenaca. Njegova antioksidativna svojstva pridonose jačanju imuniteta i borbi protiv virusa i bakterija.
Osim toga, ublažava nelagodu u grlu te nadraženost i upalu sluznice u ustima i ždrijelu. Zbog visokog udjela biljne sluzi, čaj od bijelog sljeza služi kao učinkovit tretman za suhi kašalj i razne respiratorne probleme. Posjeduje sposobnost smirivanja nadražene sluznice i olakšavanja razgradnje sekreta koji izaziva kašalj.
Istraživanja su pokazala da je čaj od bijelog sljeza učinkovit u liječenju upale želučane sluznice, posebice u kombinaciji s kamilicom. Osim toga, služi i kao lijek protiv upale debelog crijeva, te protiv proljeva i povraćanja.
Također se može primjenjivati izvana, koristiti kao obloge za liječenje kožnih čireva, opeklina i nadraženih očiju.
Najljekovitija komponenta biljke bijelog sljeza je njezin korijen, a najbolji čaj se dobiva od korijena mlađih primjeraka. Nakon branja, korijen se mora oguliti kako ne bi došlo do oštećenja od raznih gljiva koje mogu umanjiti njegova ljekovita svojstva. Nakon ljuštenja korijen se suši, a tek tada se priprema za proizvodnju čaja ili sirupa.
Postupak pripreme čaja:
Čaj od sljeza kuha se i konzumira na način koji se razlikuje od ostalih čajeva, jer nepravilnom pripremom mogu izgubiti njegova blagotvorna ljekovita svojstva.
Prikladan način pripreme je sljedeći: pomiješajte 2 žlice korijena bijelog sljeza s 2,5 decilitara mlake ili hladne vode, ostavite smjesu da stoji najmanje 1 sat, iako je poželjno 2 sata kako bi se osiguralo stvaranje dovoljno sluzi. Nakon toga smjesu lagano zagrijte, dodajte malu količinu meda i konzumirajte tri puta dnevno.