Kad sam imao samo 10 godina, moja se majka udala za mog očuha. Od tog dana prošlo je 14 godina.

U ranoj fazi njihove veze, dok su još uživali, bio je doista nevjerojatan. Iznenađivao bi me s čokoladnim paketima za proslavu Nove godine i čak mi dao nešto novca.

Nakon njihovog braka i rođenja njihovog prvog i drugog djeteta, ova osoba je doživjela drastičnu transformaciju, postala je neprepoznatljiva i počela je niz uvredljivih ponašanja prema meni, pribjegavajući pogrdnim riječima.

Unatoč mojim pokušajima da se obranim i zamolim osobu da prestane sa svojim ponašanjem, mama je odbacila situaciju pripisujući to mom pubertetu i bezobrazluku. Premda priznajem da u njezinim tvrdnjama možda ima istine, nikada nisam uputio nikakve negativne primjedbe prema dotičnoj osobi. Nažalost, moji su se napori pokazali uzaludnim jer je situacija trajala pet dana i nakon toga se ponovila.

Srećom, više ne živim u istom kućanstvu s njim; Preselio sam se u stan prije nekoliko godina. Svaki tjedan posjećujem majku, oca i tetu, strateški tempirajući svoje posjete kako bih osigurao da on bude odsutan.

 

BONUS ČLANAK:

Nakon ulijevanja ove tekućine u perilicu, odjeća izlazi kao nova, nadmašujući očekivanja s pet puta boljim učinkom pranja – doista nevjerojatan rezultat.

Dok neke domaćice možda vjeruju da sve izgleda čisto, stvarnost je da služi kao plodno tlo za bakterije i ostatke od prethodnih čišćenja.

Kako biste osigurali optimalne rezultate pranja i spriječili bilo kakve neugodne mirise ili promjenu boje tkanine, ključno je redovito čistiti perilicu rublja. S vremenom se prljavština nakuplja u bubnju, stvarajući pogodno tlo za razmnožavanje bakterija. Ova nakupina prljavštine može imati štetan utjecaj na učinkovitost procesa pranja, što rezultira time da odjeća ne miriše svježe ili da se čak mogu pojaviti bijele mrlje.

Redovito čišćenje perilice ključno je zbog nakupljanja nečistoća i ostataka, poput onih s rublja koje je u njoj oprano.

Da biste započeli proces čišćenja, počnite pranjem ladice u kojoj se nalazi prašak za pranje rublja. To je jednostavan zadatak koji se može obaviti s lakoćom, budući da je svaki stroj opremljen mehanizmom koji omogućuje njegovo uklanjanje. Temeljito operite ladicu iz svih kutova kako biste uklonili nakupljenu prašinu, prašak i ostatke omekšivača, jer oni kasnije mogu dovesti do mrlja.

Kada završite, nastavite s čišćenjem donjeg filtra stroja, koji se nalazi u donjem dijelu aparata, s malim vratima koja se mogu otvoriti.

Nakon toga nanesite alkohol na unutrašnjost vrata kako biste ih temeljito dezinficirali.

Nakon ovog koraka aktivirajte praznu perilicu za rad na temperaturi od 90 stupnjeva. Nastavite s unošenjem kombinacije sode bikarbone i soka od limuna ili octa u predviđeni odjeljak.

Pripremite se zaprepastiti se nevjerojatnim utjecajem koji će imati na vas.