Kad je moja teta umrla, čitavo je imanje ostavila mojoj sestri, zbog čega sam bila ljubomorna.
Predložio sam joj brak, ističući da joj treba partner koji će upravljati njezinim financijama. Uvjerio sam je da moje namjere nisu bile iskoristiti njezino bogatstvo, već ponuditi svoju podršku.
Zaljubila se u priču, a ja sam nakon nekoliko godina pokupio svu njenu imovinu, do zadnjeg dinara, ostavivši je siromašnu i duboko u dugovima, a ja sam se preselio u drugu zemlju. Svaki pojedinac kreće se svojim životnim putem; Postigao sam uspjeh.
BONUS ČLANAK:

Prevladavajuća zabluda među mnogim pojedincima je da otkrivanje novčića na božićnom drvcu znači obećanje financijskog prosperiteta do sljedećeg Božića. No, svećenik Branislav Kedžić rasvjetljava autentičnu simboliku ove tradicije.
Ključna komponenta božićnog stola nedvojbeno je česnica, jedinstveni kruh koji se priprema na božićno jutro i poslužuje svim članovima obitelji za vrijeme doručka.
U Srbiji tradiciju stavljanja novčića u češanj bijelog luka njeguju i odrasli i djeca, jer daje intrigu u otkrivanju tko je sretnik koji izvlači novčić iz svog komada češnjaka. Vjeruje se da će ovaj klinčić, koji se mora slomiti, a ne rezati nožem, donijeti financijski prosperitet tijekom cijele godine onome tko pronađe novčić.
Uz novčani prinos, u češnjak se ugrađuje i komad drijena koji predstavlja dobro zdravlje, dok se kukuruz stavlja kao znak bogate i plodne godine, a dodaje se i grana jele koja simbolizira zdravlje i plodnost.
Domaćice dosljedno nastoje pripremiti ovaj osebujni kruh na način da bude i ukusan i vizualno privlačan; Međutim, razumijemo li doista njegovo značenje i simboliku povezanu s uključivanjem novčića?
Profesor Bogoslovije Svetog Save otac Branislav Kedžić rekao je za RTS da izraz “Hljeb naš nasušni daj nam danas” u molitvi “Oče naš” sadrži taj koncept.

Kedžić navodi: “Kruh svagdašnji uglavnom simbolizira kruh svagdanji Isusa Krista, kojeg u liturgiji prikazujemo kao svagdanji prinos – točnije kruh i vino. Iz tog su pojma nastali svagdašnji darovi koje redovito koristimo, a među njima je i kruh. Zastupljen je u brojnim slavljima, a posebice na Sveta tri kralja.
Nadalje objašnjava da je svrha stavljanja novčića u lukovicu češnjaka odavanje počasti članu zajednice koji treba pomoć, te da pojedinac koji otkrije novčić predstavlja osobu kojoj je potrebna podrška.
Kedžić navodi: “Sasvim je prirodno da pojedinac koji otkrije novčić identificira osobu koja bi mogla biti u većoj potrebi i time odražava želju zajednice da pomogne drugima.” Nadalje objašnjava da je ovakva praksa darivanja uobičajen aspekt božićnih slavlja. Dodatno, napominje da se najčešće poklanjaju čarape koje predstavljaju toplinu obiteljskog doma.
Kedžić navodi: “One trebaju poslužiti kao podsjetnik da ne može svatko doživjeti udobnost obiteljskog doma, da u životu može biti izbivanja i da im trebamo pružiti podršku.