Budite uvjereni, dajemo vam odličan prijedlog kako brzo obaviti ovaj naizgled nesavladiv zadatak.
Za ‘prirodno’ odmrzavanje mesa potrebno je osam sati, dok se na sobnoj temperaturi taj proces smanjuje na pola tog vremena. Međutim, korištenje ove posebne tehnike omogućuje odmrzavanje za samo pet minuta. Važno je napomenuti da ova metoda ne koristi mikrovalnu pećnicu.
Odmrzavanje u mikrovalnoj pećnici široko je omiljen, ali potencijalno opasan izbor u stisci s vremenom. Točnije, postavlja izazove u točnom mjerenju trajanja potrebnog da mikrovalna pećnica odmrzne odrezak ili drugo meso bez nenamjernog pokretanja procesa kuhanja.
Molimo koristite ovu alternativu:
– Dvije metalne posude
– dio mesa
– prozirna plastična folija ili vrećica
– pitka voda iz komunalnih izvora
Postupak:
Postavite jedan lonac na dno s vrhom okrenutim prema gore, a zatim u prozirnu vrećicu stavite odrezak namijenjen za odmrzavanje. Nakon toga komad mesa poklopite drugim loncem.
2. U poseban lonac ulijte vruću vodu i ostavite da se meso tako odledi 5 minuta. Ako je odrezak debljeg rezanja, možda će biti potrebno produljiti vrijeme držanja mesa potopljenog u loncu.
3. Izvadite meso iz vrećice i pripremite ga na standardni način.
Što objašnjava učinkovitost ove metode? Aluminij, zajedno s drugim metalima, služi kao vrlo učinkovit vodič topline. Kada se komad mesa stavi između dvije metalne površine, kombinacija vodene mase koja vrši pritisak na površinu proteina olakšava brže postizanje sobne temperature.
Ova metoda omogućuje odmrzavanje tanjih komada piletine, crvenog mesa ili ribe, osim mljevenog mesa koje je rašireno na plitkoj površini.
BONUS ČLANAK:
Božanska kreacija prirode posjeduje izvanredne sposobnosti; stoji kao jedan od najzdravijih entiteta na Zemlji, ali mi često ostanemo nezapaženi.
Prilikom stvaranja ovog svijeta, Bog je pažljivo razmotrio svaki detalj i izradio svaki element s jasnom svrhom. Svaka biljka, cvijet i vlat trave imaju svoj značaj, iako nam on često izmiče razumijevanju.
Sve što je stvoreno osmišljeno je za dobrobit čovječanstva, pa tako i kadulje, koja se smatra jednom od najzdravijih biljaka na Zemlji.
U prošlim vremenima pojedinci su prepoznavali značaj biljaka, ali danas su često ometeni trivijalnim stvarima, čineći ih nesposobnima da percipiraju božansku milost koja se očituje u prirodnom svijetu oko njih.
Botanička oznaka za kadulju, Salvia officinalis, izvedena je iz latinskog izraza “salvare”, što u prijevodu znači spasiti ili liječiti.
Primarna komponenta smjesa za balzamiranje pronađenih u grobnicama faraona bila je ova biljka. Koristio ga je grčki liječnik Dioscorides za liječenje stanja kao što su krvarenje, groznica, bubrežni kamenci i neredovite menstruacije.
U doba Karla Velikog, kadulja se uzgajala u svakom vrtu i smatrana najljekovitijom biljkom. Koristila se u liječenju gotovo svih bolesti te je uzdignuta u status svete biljke.
Kadulja sadrži niz aktivnih sastojaka, uključujući eterična ulja kao što su salviol, pinen, cineol, borneol i kamfor, zajedno s taninima, gorkim spojevima, proteinima, škrobom, kalcijevim oksalatom, solima fosforne kiseline te kalijevim i kalcijevim solima. kao i nekoliko drugih neidentificiranih tvari.
Kadulja ima ljekovita svojstva jer pročišćava krv, pospješuje eliminaciju sluzi iz dišnog sustava, pomaže u uklanjanju sluzi iz želuca i pomaže pacijentima da povrate apetit.
Za liječenje dijabetesa savjetuje se kombinacija kadulje i stolisnika. Kadulja je učinkovita u borbi protiv upala, te je korisna za liječenje upale grla i krajnika. Najučinkovitiji način korištenja kadulje u takvim slučajevima je grgljanje čaja.
Kadulja može utjecati na liječenje reume, gihta i živčanih poremećaja povezanih s tim stanjima.
Čaj od kadulje ima veliku važnost za dojilje, jer veća konzumacija ovog napitka pospješuje proizvodnju mlijeka. Osim toga, konzumacija čaja od kadulje također može smanjiti vjerojatnost spontanog pobačaja.
Uz redovitu konzumaciju, čaj od kadulje jača cijeli organizam, smanjuje rizik od moždanog udara i pomaže u oporavku od paralize. Uz lavandu, kadulja je jedina biljka koja ublažava noćno znojenje.
Neki liječnici dodatno koriste kadulju za liječenje grčeva, poremećaja leđne moždine, bolesti žlijezda i drhtanja.
Savjetuje se dnevno popiti dvije šalice čaja od kadulje. Ovaj čaj pokazuje izvanredne prednosti u borbi protiv bolesti jetre, ublažava nadutost, i rješavanje crijevnih problema kao što je proljev. Osim toga, smrvljeni listovi kadulje mogu pružiti olakšanje kod uboda insekata.
Čaj od kadulje posebno se savjetuje osobama koje pate od upaljenih krajnika, tegoba u vratu maternice, zubnih apscesa te općih upala grla i usne šupljine.
Za pripremu čaja od kadulje potrebno je 1 do 2 žličice kadulje preliti s 2 dl vode i ostaviti da odstoji 10 minuta. Ovaj čaj ima snažan okus i blagu gorčinu; međutim, preporučuje se konzumiranje barem dva puta dnevno.