SASTOJCI:
Za ovaj recept trebat će vam jedna glavica luka, dvije žlice pšeničnog griza, dvije mrkve, otprilike 400 grama cvjetače, oko 900 mililitara vode, 150 mililitara mlijeka, izbor začina uključujući sol, papar i mješavinu začina. , te vrhnje za kuhanje za aromu po želji.

PRIPREMA:

U tavi zagrijte ulje i pirjajte sitno nasjeckani luk dok ne postane proziran. U smjesu umiješajte pšenični griz. Zatim ubacite naribanu mrkvu i nastavite miješati. U tepsiju postupno ulijevati otprilike 300 ml vode. Ostavite sastojke da se kratko kuhaju. Zatim dodajte natrgane cvjetove cvjetače i začinite po želji. U posudu ulijte još 600 ml vode i nastavite kuhati oko 20 minuta. Na kraju dodajte mlijeko i kuhajte još 5-6 minuta. Za dodatnu bujnost dodajte vrhnje za kuhanje po ukusu.

bonus članak

Jedna uobičajena pogreška koju pojedinci često čine tijekom vrućih dana je nepoduzimanje odgovarajućih mjera opreza, što može rezultirati nesretnom posljedicom glavobolje.


Kretanje kroz ove vruće dane bez luksuza klima uređaja može biti prilično zastrašujući zadatak, ali ne bojte se, jer stručnjak za klima uređaje velikodušno je podijelio nekoliko neprocjenjivih savjeta kako biste bili sigurni da nikada ne ostanete bez hlađenja.

Vladimir Dujaković, stručnjak za klimatizaciju, za Danas.rs je podijelio nekoliko savjeta o tome šta možete sami riješiti kada je klima uređaj u pitanju. Objasnio je i poslove koji zahtijevaju stručnost stručnjaka te se osvrnuo na pitanje je li klima uređaj isplativije stalno raditi ili ga paliti i gasiti.

Vladimir predlaže da se osobno možete nositi sa zadatkom čišćenja klima uređaja. Preporuča se vađenje i čišćenje filtera jednom mjesečno. Ako su filtri samo malo prljavi, dovoljno je jednostavno ispiranje toplom vodom; nisu potrebna dodatna sredstva za čišćenje. Za preostale komponente možete koristiti vlažnu krpu za brisanje površine. Ipak, savjetuje se da ostatak procesa čišćenja prepustite profesionalcu.

Prema portalu, obično je potrebno oko 45 minuta do sat vremena za temeljito čišćenje klima uređaja tijekom cijelog servisnog procesa. Prvi korak uključuje uklanjanje turbine, koja je odgovorna za cirkulaciju ohlađenog ili zagrijanog zraka kroz prostoriju. Nakon što su vanjska jedinica i cjelokupno stanje pregledani, postupak se smatra završenim.

Kako biste osigurali stalan dotok kisika i spriječili glavobolje uzrokovane ustajalim zrakom, savjetuje se provjetravanje prostorija svaka dva do tri sata. Kada govorimo o potrošnji električne energije, važno je napomenuti da kućni klima uređaji ne dovode svježi zrak izvana. Ako osjetite glavobolju, to bi mogla biti posljedica prljavog klima uređaja ili dugotrajnog držanja zatvorenog prozora, prema mišljenju stručnjaka.

Osim toga, Dujaković je dao rješenje za čestu dilemu: da li je korisno da klima uređaj tijekom vrućih dana radi kontinuirano ili ga treba povremeno isključivati.

Istaknuo je kako bi bilo idealno da klima radi stalno, a ne da se pali i gasi svaki sat.