Oglasi - Advertisement

Imate li kod kuće stare lonce i tave koji su oštećeni zagorenim masnim naslagama? Nema potrebe za očajanjem; čak i ono zapušteno i jako zaprljano posuđe koje biste radije bacili doista se može obnoviti.

 

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Pridržavajte se uputa navedenih u vodiču s YouTube kanala Usta Fikirlera. Bitno je napomenuti da je ova tehnika čišćenja prikladna isključivo za lonce i tave od nehrđajućeg čelika. Koji će vam materijali biti potrebni? Prašak za pranje rublja, krumpir, jedna žlica soli, jedna žlica sode bikarbone, jedno pakiranje praška za pecivo i brusni papir 240.

Kakav je status procesa? Započnite s odvajanjem ručke od zdjele, a zatim napunite zdjelu vodom. Zatim stavite posudu s vodom na štednjak i ostavite da se malo zagrije. Nakon što se zagrije, dodajte prašak za pranje kako biste pomogli u otpuštanju masnoće. Naknadno naribajte krumpire zadržavši koru i umiješajte žlicu soli. Nakon toga u smjesu dodajte sodu bikarbonu i prašak za pecivo. Maknite lonac s vodom s vatre; u ovom trenutku, mast bi se trebala djelomično otopiti, što je rezultiralo promijenjenom bojom vode. Ovu vodu izbacite u odvod i isperite hladnom vodom da se smjesa ohladi. Posudu sada stavite na krpu i dobro prekrijte prethodno pripremljenom smjesom. Za završetak posipajte još soli po vrhu i ispolirajte brusnim papirom.

Kako biste olakšali proces čišćenja, dodajte malu količinu vode u posudu i nastavite dok se ne uklone svi zagorjeli ostaci. Naknadno ćete primijetiti da posuda i/ili posuda, koja je nekada bila znatno zaprljana, sada ima prekrasan sjaj i nema ogrebotina. Osim toga, osigurajte da je vanjski dio spremnika očišćen i zatim temeljito isperite.

Pogledajte video.

BONUS ČLANAK:

Najučinkovitiju hranu za borbu protiv demencije, koju mnogi pojedinci često premalo konzumiraju, treba tjedno uvrstiti u prehranu kako bi se nahranio mozak i sačuvalo pamćenje.

Koja je hrana najučinkovitija u prevenciji demencije — ona koja potiče rad mozga i čuva sjećanja u kasnijem životu? Demencija je sve raširenija među starijom populacijom. Stoga je ključno dati prioritet zdravlju mozga, kognitivnom razvoju, učinkovitom učenju, kvalitetnom snu i donositi promišljene izbore u pogledu unosa hrane tijekom života.

Vladeta Jerotić, ugledni znanstvenik iz Srbije, ustvrdio je da učenje pjesme ili molitve napamet može značajno pomoći u očuvanju pamćenja. Zbog toga je preporučljivo svakodnevno nastojati stjecati nova znanja, baviti se vrijednim štivima i na taj način vježbati um.

Prema stručnjacima, određeni odabir prehrane može stimulirati i podržati moždane krugove, pri čemu je posebno važna prehrana koja obiluje omega-3 masnim kiselinama.

 

Omega-3 masne kiseline prepoznate su kao bitne hranjive tvari za zdravlje mozga, a masna riba predstavlja glavni izvor tih hranjivih tvari. Studije pokazuju da konzumacija masne ribe barem jednom tjedno može pozitivno utjecati na rad mozga i smanjiti vjerojatnost razvoja Alzheimerove bolesti.

Među masnom ribom, losos, skuša, tuna i haringa ističu se superiornim sadržajem omega-3 masnih kiselina u usporedbi s drugom prirodnom hranom. Hrana bogata omega-3 masnim kiselinama pogoduje ne samo zdravlju mozga, već pridonosi i nižem riziku od srčanih bolesti, pomaže u regulaciji razine triglicerida i smanjuje vjerojatnost razvoja artritisa.

Evo nekoliko metoda pomoću kojih omega-3 masne kiseline podržavaju dobrobit vašeg mozga i živčanog sustava: one čuvaju integritet staničnih membrana.
Olakšati prijenos signala između neurona.

Doprinosi sintezi i djelovanju neurotransmitera, pospješuje cerebralnu cirkulaciju krvi i olakšava razvoj moždanog tkiva.

Pomaže kognitivnoj funkciji, uključujući pamćenje i smanjuje vjerojatnost pojave tjeskobe i depresije.

PREUZMITE BESPLATNO!

⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here