Zahvaljujući mojoj svekrvi, upoznala sam nevjerojatnu pitu koja je postala redoviti dio mog vlastitog repertoara, a sada sam uzbuđena što je mogu podijeliti i s vama.
S izuzetnom pitom upoznala me svekrva. Postao je redoviti dio mog pekarskog repertoara, a ohrabrujem vas da ga i vi isprobate!
SASTOJCI:
- 500 g gotovih kora za pitu,
- čvrsti jogurt,
- četiri jaja,
- caša od jogurta ulja
- 500 g domaćeg kravljeg sira.
- sol
PRIPREMA:
Umutite jaja i sir, a zatim dodajte prstohvat soli. Umutiti fil kojim cemo premazati kore.
Pomiješajte jogurt, 2 jaja i šalicu ulja od jogurta. Pospite prstohvatom soli. Da biste dobili manje kora, samo zarežite sredinu nožem. Počnite tako da uzimate jednu po jednu koru i ravnomjerno rasporedite nadjev po cijeloj dužini. Zatim jedan dio kore preklopiti, a drugi dio uvrnuti preko nje. Ova tehnika će rezultirati korom koja mjeri otprilike 25 cm duljine i 8 cm širine. U kut, na jedan kraj, stavite sir i lagano ga savijte, podsjećajući na oblik ušiju tegle tijekom izrade. Nastavite sa uvijanjem i preklapanjem kora, oblikujući trokutaste oblike. Ponovite ovaj postupak za svaku koru, koristeći i sir i kore dok se u potpunosti ne iskoriste. Ako ostane sira, rasporedite ga po vrhu u obliku trokuta. Pecite trokute na temperaturi od 200 stupnjeva otprilike 10-15 minuta. Osobno ih pečem i na peći na drva.Savršenost trokuta, njihove dimenzije i brojnost ovise o izboru rezanaca. U posljednje vrijeme nabavljam Jami rezance posebno za izradu preslatkih slanih pita ili savijača. Bez sumnje, dobiveni trokuti su besprijekorno oblikovani.
bonus članak:
Otkrijte tajnu uzgoja Amarilisa, cvijeta koji cvjeta i do 75 puta, i gledajte kako će vaš dom postati predmet zavisti svih koji ga vide.
Za one koji uvijek traže svježe ideje za ukrašavanje svojih domova, predstavljamo zapanjujući proljetni cvijet koji će sigurno osvojiti vaš interes.
Ovaj cvijet je poznat kao amarilis.
Podrijetlom iz tropskih područja Amerike, ova se lukovičasta biljka obično sadi između studenog i veljače, a lijepo cvate tijekom svibnja i lipnja.
Izduženo lišće i robusna, uspravna stabljika ove biljke podržavaju živahno, bogato i veliko cvjetanje u obliku cvjetova u obliku trube. Ovi zadivljujući cvjetovi dolaze u nizu boja uključujući ljubičastu, narančastu, crvenu, bijelu, pa čak i dvobojnu varijantu, dodajući privlačnost raznolikosti ove biljke.
Kroz proces križanja različitih sorti dostupnih na našem tržištu, možemo otkriti različite veličine i oblike, uključujući kompaktne i visoke forme, kao i cvjetove koji dolaze u pojedinačnim i duplim oblicima.
Najprikladniji ambijent za sadnju amarilisa je tegla ili posuda, po mogućnosti postavljena na balkon. Ova ukrasna biljka uspijeva u zasjenjenim ili djelomično sjenovitim područjima, osobito kad cvate. Međutim, također može uspijevati pod izravnim sunčevim svjetlom bez ikakvih problema. Tijekom faze mirovanja, savjetuje se premjestiti amarilis na hladno i slabo osvijetljeno mjesto dok se ne pojave prvi znakovi novih cvjetova.
Što se tiče zalijevanja, amarilisu je potrebna velika količina vode i treba ga često zalijevati. Tijekom vrućih ljetnih dana i kada su temperature povišene, amarilis je potrebno zalijevati više puta tijekom dana.
Cvijet posjeduje nekoliko intrigantnih karakteristika. Naime, lukovica ima impresivan životni vijek do 75 godina, dok se neke vrste mogu pohvaliti cvjetovima koji mogu doseći promjer od šest centimetara. Ako želite vidjeti ljepotu ovog izuzetnog cvijeta, možda ćete biti nadahnuti da ga prihvatite kao novi dodatak svom kućanstvu.