Baghrir se odnosi na marokanske palačinke koje su izrađene od fino mljevenog griza, poznate po svojoj mekanoj i blago spužvastoj konzistenciji.

Ugradnja kvasca u tijesto rezultira palačinkama koje karakteriziraju brojne rupe, što im daje prepoznatljiv izgled i okus. Osim toga, često ih se naziva palačinkama s tisuću rupa. Baghrir palačinke mogu se bez napora pripremiti u blenderu za nekoliko minuta; međutim, za postizanje željene teksture, bitno je ostaviti smjesu da odstoji na sobnoj temperaturi najmanje trideset minuta.

U određenim regijama Maroka, tradicionalni baghrir obično se peče samo s jedne strane; međutim, može se nakratko okrenuti kako bi se uklonila višak vlage. Ova delicija je poznata po svojoj finoći i obično se prati medom u sjevernoj Africi.

Sastojci

  • 750 ml tople vode,
  • 250 g sitno mljevenog griza,
  • 100 g brašna,
  • 2 žličice praška za pecivo,
  • 1 žlica suhog kvasca,
  • 1 žličica šećera
  • i 1 žličica soli.

Priprema:

U zdjeli pomiješajte suhe sastojke od kojih su sitno mljeveni griz, brašno, prašak za pecivo, sol i šećer. U blender ulijte toplu vodu i umiješajte kvasac. Miješajte malom brzinom uz postupno dodavanje suhih sastojaka dok ne dobijete jednoličnu smjesu. Konzistencija bi trebala podsjećati na tradicionalno tijesto za palačinke. Smjesu prekrijte plastičnom folijom i ostavite da odstoji minimalno 10 minuta, ili malo duže, dok se na površini ne stvori pjenasti sloj.

Ulijte jednu punu kutlaču smjese u sredinu prethodno zagrijane tave koja se ne lijepi. Pustite da smjesa zadrži svoj oblik bez da je vrtite po tavi kao što se obično radi kod pripreme tradicionalnih palačinki. Pecite palačinke otprilike dvije minute, ili dok površina ne postane spužvasta i suha. Suzdržite se od okretanja palačinke. Kada je pečena, palačinku stavite na tanjur i nastavite s ovim postupkom dok ne potrošite svu smjesu. Poslužite s malo meda.

 

bonus clanak

LIJEČENJE VODOM VISOKOG TLAKA: Nekonvencionalan terapijski pristup


Voda je osebujna prirodna tvar koju čovječanstvo koristi tisućljećima. Unatoč tome, njegov puni raspon mogućnosti tek treba temeljito istražiti.

Utvrđeno je da je nedostatak vode u ljudskom tijelu odgovoran za većinu bolesti. Nadalje, poznato je da energija vode ne samo da čini naš fizički oblik, već također olakšava različite fiziološke procese unutar tijela.

Postoji stajalište koje sugerira da se hipertenzija (visoki krvni tlak) može kontrolirati korištenjem vode. Iako ne mogu osporiti tvrdnje autora ovih zapažanja, bitno je da pojedinci o tome formiraju vlastito mišljenje.

Precizan mehanizam kojim ova metoda utječe na tijelo ostaje nepotpuno shvaćen; međutim, brojni pojedinci ističu njegove blagotvorne učinke. Konkretno, to se odnosi na sljedeće:

Nekonvencionalan pristup liječenju hipertenzije uključuje korištenje vodene terapije.

Nekoliko godina prije toga u ruskoj publikaciji “Bestnik ZOŽ” objavljen je članak liječnika specijalista alternativne medicine, koji je primijenio nekonvencionalan pristup liječenju hipertenzije – korištenje vode kao terapeutskog sredstva.

Dolje je komentar i osobno iskustvo žene koja je imala koristi od ove terapije i smatra da je bila korisna.

Navečer u šalicu ili veću čašu ulijte 250 ml vode, po želji vodu iz slavine. Ostavite vodu da nesmetano stoji na stolu preko noći 12 sati. Kad se ujutro probudite, lagano masirajte vlasište vršcima prstiju, nakon čega slijedi malo istezanja prije ustajanja.

U jednoj ruci držite šalicu napunjenu vodom, au drugoj praznu šalicu. Podignite šalicu s vodom iznad glave i izlijte njezin sadržaj u praznu šalicu koju držite.

Izvršite ovaj postupak 30 puta, prebacujući vodu iz jedne posude u drugu. Vodu, sada obogaćenu kisikom, treba odmah popiti u malim gutljajima. Preporučljivo je to učiniti ujutro na prazan želudac, idealno jedan sat prije obroka.

U početku su mi se ruke tresle, uzrokujući prolijevanje vode; međutim, na kraju sam se priviknuo na zadatak. Preporučljivo je koristiti veće posude.

Ovaj tretman treba primjenjivati ​​svako jutro tijekom jednog mjeseca. Nakon tog razdoblja primijetio sam smanjenje tlaka, koji se kasnije stabilizirao, uz prestanak mučnine i glavobolje.

Ovo označava moje prvo iskustvo s ovim pristupom liječenju. Vjerujem da je u ovom kontekstu uključen i psihološki aspekt. Međutim, vrijedi pokušati.
Bez obzira na okolnosti, nema troškova. Budući da sve radnje proizlaze iz uma, snažna vjera u vlastita nastojanja služi kao značajna snaga i korist u bilo kojoj potrazi, uključujući upravljanje zdravstvenim problemima.