Oglasi - Advertisement

Kao što možda znate, rijetko sastavljam recepte; međutim, osjećam se prisiljenim podijeliti ovu konkretnu s vama.

Po mom mišljenju, ovo predstavlja suštinsku metodu za čuvanje paprike za zimnicu.

Iako ću možda malo kasniti s dostavljanjem ovog rasporeda zbog završetka sezone paprike, toplo vam preporučujem da razmislite o njihovom pohranjivanju radi lakšeg pristupa sljedeće godine, ako budete skloni poslušati moj prijedlog. Uvjeren sam da ćete se nakon okusa ovako pripremljenih paprika sjetiti da ih napravite i sljedeće godine.

Ispričavam se ako je ovaj recept već prisutan na Coolki; Proveo sam opsežnu potragu nekoliko dana, ali ga nisam našao. Unatoč tome, nakon daljnjeg razmišljanja, vjerojatno bih je ipak odlučio podijeliti s onima koji cijene moje recepte i koji mi vjeruju.

Sastojci:

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Potrebno je pet kilograma crvene paprike i dvije glavice češnjaka.

Preliv:
250 mililitara vode, 250 mililitara ulja, 250 mililitara 9% octa, 250 grama šećera, 100 grama soli, jedna vezica peršinova lista, dva komada mrkve, uz pet grama konzervansa i dvadesetak zrna crnog papra iz Podravke.

Kako se pripremaju paprike s češnjakom?

Pripremite paprike tako da ih temeljito očistite i uklonite im vrhove i sjemenke kako biste olakšali proces punjenja.

Operite i sitno nasjeckajte peršin, pazeći da ne bude pretjerano sitno narezan.

Mrkvu dobro očistite ili oribajte i narežite na kolutove debljine 2 do 3 milimetra.

Sve sastojke za preljev pomiješajte u posudi promjera najveće paprike, a zatim smjesu prokuhajte. Nakon što zavrije, malo smanjite vatru (ja obično koristim postavku broj 2 na ljestvici od 1 do 3) i počnite s postupkom blanširanja paprika. U neprestano kipućoj tekućini trebaju ostati 2 do 3 minute, dok ne dođe do primjetne promjene boje.

Uzmite paprike i prebacite ih u posudu s poklopcem, ostavite ih da odstoje 30 minuta. Ovo razdoblje odmora omogućit će im da dovoljno omekšaju, što će olakšati njihov prijenos u staklenku. Nastavite s ovom metodom dok se sve paprike ne blanširaju.

Za početak pripreme, rasporedite paprike u sterilizirane staklenke, dodajući malu količinu konzervansa i češnjaka na dno svake staklenke. Ovaj postupak treba ponoviti nakon svaka dva reda paprika i time je proces završen. Osim toga, važno je zapamtiti da u intervalima ugradite sargarep prstenove.

Ovom količinom paprike dovoljno je napuniti tri staklenke, koje zajedno imaju kapacitet od 7 litara.

Preostali dresing pažljivo ulijte u staklenke, pazeći da tijekom premještanja izbacite sav zrak. Nakon što je gotovo, pokrijte staklenke tanjurima i ostavite da se ohlade preko noći. Ujutro, ako ostane preljeva, stavite ga u staklenke, pazeći da su sve paprike potpuno potopljene. Ostavite najveće paprike za gornji sloj kako biste bili sigurni da su manje dovoljno pokrivene preljevom ili ih stavite izravno u staklenke ako prostor dopušta.

Temeljito očistite staklenke i učvrstite ih celofanom, a zatim na vrh stavite metalne poklopce ili alternativne poklopce.

Tecnost treba stalno kuhati, jer će unošenje hladne paprike smanjiti temperaturu vode, a time i otežati kontrolu vremena blanširanja.

Paprike su slične pečenim sortama; međutim, zadržavaju čvrstoću koja omogućuje zadovoljavajuću teksturu pod zubima (al dente) bez da postanu pretjerano žilavi ili vlaknasti.

Ova salata je unaprijed pripremljena; preostaje ga samo nasjeckati na komadiće i možda dodati malo svježeg začinskog bilja.

PREUZMITE BESPLATNO!

⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here