Kombinacija sira i paprike je apsolutno divna, ostavljajući ljude žudnju za još.

Za punjenje 1 litre sirutke potrebno je 10 manjih kuglica i otprilike 1,2 kg sira, prema potrebi sol

Priprema:

Paprikama uklonite peteljke i sjemenke tako da ih operete i očistite. Na dnu svake paprike napravite mali otvor, veličine pšeničnog zrna.

Za optimalan okus, pospite sol po želji unutar paprike. Preporučam da svakoj pojedinoj papriki dodate prstohvat soli.
Nadjenite ih sirom, baš kao kad pripremate tradicionalne punjene paprike s mljevenim mesom.

Paprike stavite u posudu prikladnu za njihov privremeni smještaj. Ostavite ih da ostanu u ovoj konfiguraciji 3 sata, pazeći da mjesto nije pretjerano toplo, ali također da ne bude unutar granica hladnjaka.

Zatim izradite dozator soli pomoću sirutke i soli. Količinu soli prilagodite svojim željama, ali prije toga kušajte sir koji ste kupili kako biste izbjegli pretjeranu slanost. Nanesite malo soli na paprike, pazeći da bude ravnomjerno raspoređena. Stavite “uteg” na vrh paprika kako bi bile potpuno uronjene u tekućinu. Ostavite ih da nesmetano ostanu na hladnom i tamnom mjestu otprilike 3-4 tjedna. Nakon toga uživajte u prekrasnom okusu koji posjeduju.

BONUS:

Otkrivena apsolutno fantastična metoda za čuvanje rajčice-paprike tijekom zimnice! Osobno koristim ovu tehniku ​​godinama i mogu vas uvjeriti da ćete biti jednako zadovoljni rezultatima.

Sastojci:

Za postizanje željenog rezultata potrebno je imati 6-8 kg rajčice i paprike te 4 litre vode i 1 litru alkoholnog octa koji sadrži 4% octene kiseline za proces namakanja.

Za ovaj recept potrebno vam je 250 grama šećera, 250 grama soli, 5 decilitara ulja i 1 vrećica papra u zrnu. Dodatno, trebat će vam željena količina nasjeckanog češnjaka i svježeg peršina.

Priprema:

Paprikama nožem pažljivo uklonite peteljke, a zatim ih temeljito operite. Nakon što ih operete, uvjerite se da su dobro ocijeđene i napravite nekoliko malih uboda u njima čačkalicom.

Napunite posudu vodom i stavite je na štednjak. Dodajte ocat, ulje, šećer, sol i papar, pa zagrijte da kuha. Kad provrije, pospite toliko paprike da prekrije površinu posude i kuhajte paprike posebno dok voda ne pusti 2-3 mjehurića. Kuhane paprike rešetkastom žlicom prebacite u drugu posudu. Sljedeću šaržu paprika odmah dodajte u vodu i kuhajte dok blago ne porumene. Prvu hrpu paprika rasporedite u posudu i lagano ih pritisnite jednu za drugu da se lijepo slože. Svaki red pospite nasjeckanim češnjakom i peršinom.

Nakon što smo napunili 2-3 staklenke, možemo nastaviti s presovanjem paprike pomoću plastične rešetke. Zatim staklenke trebamo napuniti vrućim presoljem i odmah ih zatvoriti metalnim čepom. Važno je vruću tekućinu od kuhanja paprike preliti direktno preko paprika u staklenkama i odmah ih zatvoriti. Ponovite ovaj postupak za sve paprike. Na kraju staklenke pokriti stolnjakom i ostaviti da se ohlade.

Kako bi staklenke bile dobro zatvorene, stavite ih u lim za pečenje i zagrijte pećnicu na 100 stupnjeva. Ostavite staklenke da odstoje u pećnici sat vremena, zatim isključite pećnicu i pustite da se staklenke ohlade iznutra. Ovaj proces, poznat kao pasterizacija, jamči sigurnost sadržaja.