Sastojci:

Pomiješajte:

1 jaje, 200 ml jogurta, 400 grama brašna, 1 paket tijesta, 1 žličicu soli, 130 grama bijelog sira, 130 grama svježeg sira, 130 grama šunke i 1 žličicu origana kako biste napravili ukusnu jelo, 3 zl. kecap.

PRIPREMA:

Odvojite sitno narendani sunka, kakkavalj i sir pa sjedinite. Napravite jednolično tijesto miješajući sve sastojke, a zatim ga razvaljajte. Izvadite tijesto i razvaljajte ga na radnoj površini posutoj brašnom na debljinu od otprilike 0,5 cm. Nastavite ga rezati na male kvadrate. Kockice potopiti u vruće ulje i peći ih dok obje strane ne porumene. Kad su gotovi, prebacite ih na kuhinjski papir da upije višak ulja. Bilo da se poslužuju tople ili ohlađene, ove slatke poslastice jednako su zadovoljavajuće. Uživati! 😊 Dobar tek!

bonus članak:

Tijekom vrućih dana, uobičajena pogreška koju čine mnogi pojedinci je zanemarivanje poduzimanja mjera protiv vrućine, što dovodi do nesretne posljedice glavobolje.

Kretati se kroz ove vruće dane bez luksuza klima uređaja može se pokazati kao pravi izazov, ali ne bojte se jer je stručnjak za klima uređaje velikodušno podijelio nekoliko vrijednih savjeta kako biste bili sigurni da nećete ostati bez hladnog povjetarca.

U razgovoru za Danas.rs, stručnjak za klima uređaje Vladimir Dujaković podijelio je dragocjena saznanja o tome koje poslove u održavanju svog klima uređaja mogu obavljati sami vlasnici kuće, kao i koje su obaveze stručnog tehničara. Nadalje, pozabavio se pitanjem je li klima-uređaj korisniji stalno raditi ili ga povremeno isključiti.

Naučite kako sami učinkovito očistiti klima uređaj pomoću ovih jednostavnih koraka.

Prema Vladimirovim riječima, preporučuje se da jednom mjesečno osobno uklonite i očistite filtere. Ako se čini da su filteri samo malo prljavi, dovoljno je temeljito ispiranje toplom vodom; nema potrebe za deterdžentom ili bilo kakvim dodatnim sredstvima za čišćenje. Preostale komponente se mogu obrisati vlažnom krpom, ali samo površinski. Vladimir je također savjetovao da daljnje održavanje prepustite profesionalcu.

Usluga čišćenja klima uređaja, kako navodi portal, u pravilu traje od 45 minuta do sat vremena. Da biste temeljito očistili klima uređaj, prvi korak je odvajanje turbine koja je zadužena za raspršivanje ohlađenog ili zagrijanog zraka po prostoriji. Nakon što su vanjska jedinica i cjelokupno stanje pregledani, cijeli se proces smatra završenim.

Kako biste osigurali dobro oksigenirano okruženje i spriječili glavobolje uzrokovane nedostatkom svježeg zraka, preporučuje se provjetravanje prostorija svaka dva do tri sata. Važno je napomenuti da kućni klima-uređaji ne dovode vanjski zrak, pa je potrebna odgovarajuća ventilacija. Ako osjetite glavobolju, to bi mogla biti posljedica prljavog klima uređaja ili dugotrajno zatvorenih prozora, sugerira stručnjak. Uz to, pri razmatranju potrošnje električne energije ključno je dati prioritet zdravstvenim prednostima održavanja odgovarajućeg protoka zraka u prostoriji.

U odgovoru na čestu dilemu, Dujaković je dao odgovor na pitanje je li korisno da klima uređaj tijekom vrućih dana neprekidno radi ili se preporuča povremeno gašenje.

Naglasio je kako bi bilo idealno da klima radi neprekidno bez potrebe da se stalno pali i gasi svaki sat.