POTREBNI SASTOJCI:
- 300 grama keksa (oblatni),
- 200 grama mascarpone
- 400 mililitara slatkog vrhnja
- i 200 grama kondenziranog mlijeka.
POSTUPAK PRIPREME:
Započnite s usitnjavanjem oblatni na male komadiće, a zatim ih sjedinite u finu smjesu. Izmrvljene oblatne prebaciti u okrugli pleh i čvrsto pritisnuti da se stvori čvrsta podloga.
U posebnoj zdjeli pomiješajte vrhnje od 30% s mascarponeom ili Philadelphia krem sirom. Koristite mikser da tučete smjesu dok ne dobijete čvrstu i gustu konzistenciju.
Polako dodajte kondenzirano mlijeko u smjesu vrhnja, osiguravajući temeljito miješanje. Ravnomjerno rasporedite smjesu krem sira po dnu vafla, zaglađujući površinu kako biste postigli uredan završetak.
Umotajte kalup u plastičnu foliju i ostavite ga u hladnjaku najmanje 2 sata da se pravilno stegne. Kad se stvrdne, izvadite ga iz hladnjaka i po želji ukrasite voćem, kakaom u prahu ili ribanom čokoladom.
BONUS ČLANAK:
Neugodan miris koji izlazi iz svježe oprane odjeće može se pripisati bubnju perilice rublja; evo jednostavne metode za čišćenje u jednom koraku.
Primjenom ovih preporuka smanjit ćete vjerojatnost da vaše rublje poprimi neželjene mirise.
Koliko često ste doživjeli situaciju u kojoj iz perilice izvadite tek opranu odjeću i ustanovite da iz nje izlazi neugodan miris? Primarni uzročnik u takvim slučajevima obično je plijesan, koja se nakuplja u bubnju i gumenoj brtvi između bubnja i vrata.
Kako biste iskorijenili neugodne mirise iz perilice rublja i očuvali svježinu svakog sljedećeg punjenja rublja, preporučljivo je koristiti ili ocat ili limunov sok.
U dozator za prašak uspite 100 grama limuntusa ili 200 mililitara običnog bijelog kuhinjskog octa. Dodatno, dodajte ekvivalentnu količinu limunovog soka ili octa u bubanj. Nakon toga aktivirajte program iskuhavanja i pustite perilicu da dovrši ciklus pranja.
Nakon toga otvorite vrata perilice kako bi se unutrašnjost potpuno osušila.
Nadalje, nakon stavljanja odjeće, ručnika ili posteljine u perilicu i završetka ciklusa pranja, preporučljivo je ne odgađati otvaranje vrata i vađenje opranog rublja duže od pet minuta. Točnije, što dulje oprane stvari stoje u zatvorenoj mašini, to je veća vjerojatnost razvoja bakterija, što može rezultirati neugodnim mirisom.
Druga preporuka je čišćenje gumene unutrašnjosti stroja svaka dva tjedna pamučnom krpom navlaženom octom. Miris octa će se brzo raspršiti, a istovremeno će smanjiti vjerojatnost da vaše rublje upije nepoželjne mirise.