Oglasi - Advertisement

Da biste postigli obilan urod velikih, aromatičnih jagoda, primijenite ovo prirodno gnojivo bogato hranjivim tvarima. Samo pola žličice u fazi cvatnje rezultirat će neviđenim obiljem plodova.

Formulacija ovog gnojiva je brza i isplativa. Slijedite smjernice kanala Korisni TV YouTube.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Važno je napomenuti da kada se cvjetovi počnu razvijati na biljkama jagoda, one zahtijevaju značajnu količinu hranjivih tvari kako bi proizvele plodove visoke kvalitete. U ovoj fazi, same hranjive tvari dostupne u tlu neće biti dovoljne; stoga je preporučljivo pravovremeno primijeniti odgovarajuće gnojivo tijekom razdoblja cvatnje.

Potrebno je otopiti pola čajne žličice kalijevog humata u 10-litarskoj kanti vode.

Pristup:

Dodajte pola žličice kalijevog humata u kantu vode. Temeljito miješajte smjesu oko jedne minute kako biste osigurali da se sastojak dobro pomiješa s vodom i učinkovito upije vlagu.
Nastavite s primjenom ovog gnojiva ispod svakog grma jagode. Uz pomoć ovog gnojiva možete očekivati ​​obilan urod.

Cijeli postupak možete pogledati u videu na kraju ovog članka.

Za pripremu ovog domaćeg gnojiva za jagode uzmite 1 kocku kvasca i 8 žlica šećera. Počnite tako što ćete izmrviti kvasac u zdjelu, zatim dodajte šećer, a zatim smjesu prelijte malom količinom tople vode.

Sve sastojke dobro promiješajte, pa dodajte 10 litara vode. Nakon toga ostavite gnojivo da odstoji 20 minuta, promatrajući kako se počinje pjeniti.
Gotovu smjesu razrijedite u omjeru 1:5 i nanesite na biljke. Važno je naglasiti da je ovo gnojivo vrlo isplativo.

Zapravo, kombinacija 8 žlica šećera i 1 kockice kvasca može osigurati čak 5 kanti hranjivih tvari. Ovo domaće gnojivo korisno je za uzgoj ne samo jagoda, već i krastavaca, rajčica i malina.

Sve biljke koje zahtijevaju jači korijenov sustav dobro će iskoristiti ovo gnojivo, koje je vrlo učinkovito prvenstveno zbog prisutnosti kvasca.
Bogate su vitaminom B, kao i esencijalnim mineralima poput dušika i fosfora. Njihovo unošenje u tlo pozitivno utječe na rast korijena sadnica i jača korijenski sustav zrelih biljaka.

Smjernice za uspješan uzgoj jagoda:

Prikupili smo ove smjernice za uzgoj jagoda od iskusnih vrtlara. Njihovi savjeti ne vrijede samo za one koji planiraju uzgajati jagode već i za pojedince koji su ih već zasadili u svojim vrtovima.

Korisno je uzgajati jagode u dobro osvijetljenim i prostranim područjima. Iako mogu uspijevati u zasjenjenim područjima, njihovo sazrijevanje je nedosljedno, što kasnije može dovesti do značajnijih problema s truleži.
Idealno tlo za uzgoj jagoda mora biti plodno, dobro drenirano i lagane teksture. U slučajevima kada vaš vrt ima težu zemlju, preporučljivo je dodati pijesak i treset kako biste poboljšali prozračnost.

Prije sadnje važno je ukloniti korov iz tla. U slučajevima kada je tlo visoke kiselosti, preporuča se nanošenje vapna tijekom jeseni, dok proljetnu primjenu treba izbjegavati. Osim toga, korisno je dodati gnojivo, drveni ugljen i kalijev nitrat u tlo prije sadnje.
Unatoč tome, važno je izbjegavati pretjerano gnojenje tla i osigurati odgovarajući razmak između primjene gnojiva i procesa sadnje, kako bi se spriječilo oštećenje sadnica.
Tlo treba ostaviti da odstoji najmanje dva tjedna. Sadnja se može obaviti u bilo koje vrijeme od proljeća do jeseni.

Ključno razmatranje je vrijeme odabira voća. Od presadnica koje su posijane u proljeće ove godine ne može se očekivati ​​značajniji prinos; ali one posađene u jesen donosit će plodove tijekom cijele sezone.

Jagode se mogu uzgajati različitim metodama, uključujući široke trake, dva reda, tri reda ili formiranje rešetke.

Najviše se koristi dvoredni način sadnje. U tračnoj dvorednoj varijanti sadnice se sade u parovima unutar redova na razmaku od cca. 40 cm, a razmak između redova cca. 80 cm.
Prednost ovakvog principa sadnje je u velikom prostoru koji se daje jagodama, što sprječava gubitak hranjivih tvari, rezultira krupnijim plodovima i olakšava brzo prepoznavanje, uklanjanje i sprječavanje širenja bolesti kada se pojave.

Sadnja:

Svaku sadnicu stavite u predviđenu rupu koju ste pripremili. Preporuča se dodati mjericu kvalitetnog komposta ili kompostiranog treseta na dno svake rupe i rukama ga ugraditi u okolno tlo.

Primjenom ove metode spriječit ćete i smrzavanje tla, što se može dogoditi čak i tijekom proljetne sezone. U ovako pripremljenu rupu ulijte malo vode i djelomično je poklopite.
Stavite sadnicu u rupu, pazeći da je korijenje nježno rašireno kako biste spriječili pretjerano zbijanje. Osim toga, ključno je izbjegavati da korijenje bude okrenuto prema gore, jer bi to moglo ometati proces ukorjenjivanja.

Preko sadnica nanosimo supstrat, pažljivo ga pritišćući rukama uz korijenje prije dodavanja rahle zemlje. Važno je da površinsko tlo ne bude pretjerano zbijeno, jer bi to ometalo njegovu sposobnost da učinkovito upija vodu i zrak.

Primarni fokus je na tome da jagode napreduju uz primjenu malča. Prikladni materijali za ovu svrhu uključuju slamu, sijeno, borove iglice ili crnu foliju.
Malčiranje služi za zadržavanje vlage, sprječava rast korova i potiče biološke procese unutar korijena. Kada se jagode malčiraju, ne samo da brže sazrijevaju, već i postižu veću veličinu.

Nadalje, plodovi su bez nečistoća i lakše se beru. U travnju gnojimo jednopostotnom otopinom amonijeve nitrate, a u svibnju ureom. Od lipnja smo počeli uvoditi kompleksna gnojiva koja sadrže uravnotežen omjer hranjiva. Kod nas je praksa ležati barem jednom dnevno, najbolje navečer.

Pazite da izbjegnete zadržavanje vlage unutar jezgre lišća; primjena treba biti usmjerena na korijenje, a ne na lišće. Tijekom jeseni važno je ukloniti svo žuto i odumrlo lišće te pokriti biljke slamom ili borovim iglicama kako ne bi smrznule.
S ovom vrstom njege osigurani su povoljni rezultati, očekujući obilan urod svake godine.

Želimo vam puno sreće!

 

 

 

PREUZMITE BESPLATNO!

⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here