Poznati talijanski desert poznat kao tiramisu primjer je skladnog spoja kave, mascarpone sira i biskvita.

Ako se nađete pred neočekivanim posjetiteljima i poželite brzi recept koji je svakome dostupan za pripremu, razmislite o ovoj mogućnosti.

Sastojci:

  • 500 grama mascarpone sira,
  • 250 mililitara slatkog vrhnja,
  • 60 grama šećera,
  • 1 žlica ekstrakta vanilije,
  • 1 žličica instant kave
  • i 150 mililitara tople vode.
  • piškote


Priprema:

U posudi pomiješajte kavu i vruću vodu, pa smjesu promiješajte. Zatim istucite slatko vrhnje sa šećerom, a zatim dodajte mascarpone i vaniliju prije dobrog miksanja. Piškote uronite u kavu prije nego što ih posložite u kalup. Zatim preko piškota prelijte polovinu kreme, a zatim još jedan sloj biskvita umočenog u kavu. Dodajte preostalo vrhnje, zagladite dok ne postane glatko. Pospite kakaom i ostavite u hladnjaku tridesetak minuta, navodi Skuhaj.hr.

BONUS ČLANAK

Šišarke u medicini: Tradicionalni lijek za zdravlje štitnjače

Hipotireoza je izraz koji se koristi za opisivanje stanja koje karakterizira neadekvatna proizvodnja hormona štitnjače. Primarni uzrok hipotireoze zapravo je kronična autoimuna upala koja zahvaća štitnjaču.

Za osobe koje pate od ovog stanja, prirodna medicina predlaže jednostavan recept koji se sastoji od samo dva lako dostupna sastojka.

Potrebni sastojci: 15 mladih šišarki i 50 mililitara domaće rakije.

Upute za pripremu recepta:

Tijekom proljetne sezone sakupite 15 nezrelih češera, svaki veličine između 3 i 5 cm. Nastavite ih mljeti što je finije moguće. Potom mljevenim kornetima dodajte 50 ml kvalitetne votke ili domaće rakije i ostavite smjesu da odstoji u zatvorenoj staklenci desetak dana. Nakon tog perioda procijedite dobivenu tekućinu.

Smjernice za doziranje i vrijeme:

Ukapajte pet kapi tri puta dnevno. Pustite da liječenje traje tri tjedna.

Utjecaj bora na naše zdravlje.

Od davnina se u tradicionalnoj medicini bor koristi za ublažavanje reume, pročišćavanje dišnog sustava, liječenje kašlja, plućnih bolesti i hipotireoze.

Bor je među najzastupljenijim četinarskim drvećem, a ljekovita svojstva prisutna su u svim njegovim komponentama. Značajna prednost bora je njegova dostupnost tijekom cijele godine; no najučinkovitije rezultate daje sakupljanje njegovih ljekovitih dijelova tijekom proljeća.

Ljekovita svojstva bora obuhvaćaju njegove iglice, mladice, mlade češere, smolu i koru. Kako biste zadržali obilje vitamina C koji se nalazi u ovoj četinjači, preporučljivo je koristiti iglice dok su svježe, jer proces sušenja smanjuje njihovu moć. Malo je poznato da se terapijska učinkovitost igala značajno povećava, čak za 80 posto, kada se igle razdvoje na manje dijelove.

Borovi češeri se koriste u svojim ranim fazama, veličine između 3 do 5 centimetara, jer prolaze kroz transformaciju u drvenasti oblik s kontinuiranim sazrijevanjem, što rezultira gubitkom njihovih ljekovitih svojstava.

Često ostavim sa strane staklenku meda od šišarki koji pripremam za zimske mjesece. Da bih to napravio, skupljam mlade zelene češere iz šume, potapam ih u vodu i zatim kuham 20 minuta u zatvorenoj posudi. Nakon ovog procesa, smjesa se pusti da se namače 24 sata. Zatim se dodaje šećer u omjeru 1:1 i kuha se na način sličan tradicionalnom pekmezu. U svrhu jačanja imuniteta protiv raznih bolesti, uključujući prehladu, gripu i bolesti dišnih puteva, tri puta dnevno konzumira se žličica jelinog meda.

Stvorite ga sami; uistinu je izniman