Koristeći zeleni čaj i čaj od hibiskusa, ova je žena napravila domaća žuta jaja, što je rezultiralo nevjerojatno šarenim uskršnjim jajima poznatim kao “Zvjezdano nebo”.
Praksa bojanja jaja prirodnim metodama sve je popularnija i ovu tehniku morate isprobati. Tanya je uspješno transformirala 10 žutih, domaćih jaja u upečatljivu tamnoplavu nijansu koja podsjeća na zvjezdano nebo na površini uskrsnih jaja.
Sastav:
Voda
jaja
Gaza
Priprema:
Prvo je namočila svježa jaja u hladnu vodu za namakanje prije nego što je dodala 200 ml 9% alkoholnog octa da ih izbijeli. Nakon što je skuhala jaja, bez napora je uklonila boju pomoću gaze.
Zatim je pripremila čaj od hibiskusa, procijedivši ga da koristi samo cvjetove hibiskusa. Osim toga, skuhala je zeleni čaj i ostavila ga sa strane. Zatim je gazom obložila svako jaje, prije nego što je u krpu stavila nekoliko kuhanih cvjetova hibiskusa. Svako zamotano jaje potom je umočeno u zeleni čaj, a taj je postupak ponovljen za preostalih devet jaja. Nakon što je pustila da se jaja namaču u čaju 24 sata, odmotala ih je, obrisala i nanijela sloj ulja.
BONUS ČLANAK:
Dokazano je da je među najzdravijim ribama na svijetu, a također je pristupačnija od lososa, što jamči povećanu potrošnju.

Zbog sadržaja masti i nezasićenih masnih kiselina, blagotvorno djeluje na mozak, kožu i kosu.
Mnogi pojedinci daju prednost okusu skuše umjesto njezinim zdravstvenim prednostima za tijelo. Međutim, svaka riba ima jedinstvena kemijska svojstva koja utječu na tjelesne funkcije.
Bogata je mastima.
Skuša je značajan izvor bjelančevina i masti, posebno one ribe ulovljene tijekom zimskih mjeseci u hladnijim vodama, koje imaju veći udio masti.
Skuša je klasificirana kao masna riba, sadrži približno 13 grama masti. Osim toga, osigurava prosječno 18 grama proteina, koji se apsorbiraju tri puta brže od proteina dobivenih iz govedine.
Skuša se svrstava u niskokalorične ribe. Da bi se zadovoljile dnevne kalorijske potrebe potrebno je unijeti oko 700 grama ove ribe; no potrebno je voditi računa i o udjelu masnoće koju posjeduje.
Skuša sadrži značajne količine nezasićenih masnih kiselina koje su vrijedni proizvodi i služe kao antioksidansi. Ove masne kiseline pridonose jačanju staničnih membrana u tijelu neutralizirajući slobodne elektrone.
Ovi radikali imaju sposobnost prodrijeti u stanične stijenke i poremetiti njihove funkcije. Sukladno tome, ovaj poremećaj može dovesti do pojave raznih bolesti, uključujući i one povezane s onkologijom. Kako bi se ovaj rizik smanjio potrebno je uzimati odgovarajuću hranu.
Davanje ribljeg ulja djeci je namjerno, jer je ono bogato nezasićenim masnim kiselinama. Kemijski sastav skuše pozitivno utječe na ravnomjeran rast i razvoj djece. a također je vrlo koristan za žene koje su trudne ili dojilje.
Kako bi se spriječio bilo kakav nesrazmjer u rastu i razvoju unutarnjih organa tijekom adolescencije, potrebno je uključiti skušu u njihovu prehranu.
Vitamini
Skuša se sastoji od bitnih mineralnih komponenti, uključujući kalij, fosfor, fluor, sumpor, cink, klor i natrij. Ovi mikronutrijenti pružaju značajne zdravstvene prednosti. Osim toga, ova riba sadrži kompletan spektar vitamina B, posebno visoke koncentracije vitamina B12 i vitamina PP.
Vitamin B igra ključnu ulogu u sintezi DNK i uključen je u metabolizam masti. Redovita konzumacija skuše pridonosi regulaciji razine šećera u krvi, podržava rad probavnog sustava i jača živčani sustav. Osim toga, pomaže u stvaranju hemoglobina i povećava zasićenost kisikom.
Zbog prisutnosti masti i nezasićenih masnih kiselina, značajne su dobrobiti za mozak, kožu i kosu. Osim toga, značajna koncentracija fosfora igra ključnu ulogu u formiranju brojnih enzima koji djeluju kao katalizatori za kemijske reakcije unutar stanica.
Samo jedna određena vrsta ribe može osigurati vitalnost organizma. Skuša sadrži fosforne kiseline koje doprinose sastavu ljudskog koštanog tkiva, što je čini vrlo korisnom ne samo za djecu, već i za odrasle, posebno kada se pojave problemi mišićno-koštanog sustava povezani sa starošću.