Danas s veseljem dijelim recept za Pogaču koja će vas impresionirati i vizualno i okusom. Imate mogućnost pripremiti ga s krumpirom, mljevenim mesom ili sirom po želji.

Potrebni sastojci:

  • šalica za čaj od 125 ml,
  • zdjela od 35 cm,
  • 2 bjelanjka,
  • 1 šalica mlijeka,
  • 1 šalica vruće vode,
  • 2 žlice jogurta,
  • pola žličice ulja,
  • 3 žličice šećera,
  • 1 žličica soli ,
  • 75 g mekog maslaca (ili margarina),
  • te 9 žličica brašna.

Punjenje:

  • 200 grama sira
  • peršin

Priprema:

Za površinu upotrijebite 2 žumanjka i 1 žlicu mlijeka. Vrijeme kuhanja uključuje pečenje u prethodno zagrijanoj pećnici na 190° otprilike 40 do 45 minuta. U nastavku pogledajte video koji pokazuje kako se priprema ovaj recept:

 

BONUS ČLANAK:

Ruska travarka Elena kaže: Ove tri “korova” su božanski dar! Oni liječe cijelo tijelo!! !

Elena Fedorovna Zaitseva, travarka iz ruskog samostana, tvrdi da ono što se često naziva korovom ima potencijal za liječenje bolesti.

Ona strastveno podržava tri specifične biljke, izjavljujući: “Bog nam ih je doslovno bacio pred noge!” Ove tri “korova” mogu se skuhati u piće ili čaj, a njihova mješavina navodno potiče potpuno zdravlje tijela.

Pirika, poznata i kao pasje žito, obična pirika, pireva ili troskot (lat. Elymus repens), poznati je “korov” koji nam je božanskim namjerom stavljen pod noge. Čini se da u svakom vrtu ima pirike. Za ovu biljku se kaže da ima ljekovita svojstva koja se bave širokim spektrom bolesti, a primjena se proteže od oftalmologije do onkologije.

Pogledajte mačke i pse koji često znaju kako jesti piricu. Ova trava je neophodna za ljude jer pomaže obnoviti poremećeni metabolizam.

Uvarak od pirike učinkovit je u liječenju cista i urinarnih infekcija, kao i u izbacivanju bubrežnih i žučnih kamenaca. Također se bavi plućnim bolestima, kroničnim bronhitisom, crijevnim poremećajima, dijabetesom i hipertenzijom. Osim toga, korijen pirike je koristan za žene s disfunkcijom jajnika, tuberkulozom i furunkulozom.
Korištenje pirica ne predstavlja nikakve kontradikcije. Zdraviji je i ukusniji od pšenice. Od suhog korijena može se pripremati kava ili kaša, a onima koji su proživjeli rat ostao je u dobrom sjećanju okusa ove biljke.

Maslačak

Maslačak se smatra i korovom. Tijekom ranog proljeća potrebno je mlado lišće maslačka okrenuti, potopiti u vodu da ukloni gorčinu i od njih napraviti salatu.

Od listova se može pripremiti varivo, a korijen se može peći uz krumpir. Poznato je da listovi maslačka pomažu u liječenju anemije, kao i kod raka želuca i jetre, artritisa, osteoporoze i upale limfnih čvorova. Ako u jesen naiđete na maslačak koji nije procvao, iščupajte korijen i ostavite da se osuši – to je vrijedan nalaz.

Čičak je biljka za koju se zna da potencijalno eliminira razne oblike raka. Ima sposobnost liječenja dijabetesa, bronhitisa, artritisa, reumatizma, osteoporoze, prijeloma kostiju i hernije. Osim toga, čičak je sposoban liječiti hepatitis C.

Čičak je koristan za liječenje tumora jetre i ciroze. Pomaže u snižavanju kolesterola, potiče zacjeljivanje bubrega i pomaže u uklanjanju kamenaca iz bubrega i žuči.
Korijen čička pomaže u prevenciji gripe i regulira tjelesnu temperaturu. Osim toga, čaj od korijena čička i cvjetova lipe učinkovito liječi prehladu i gripu.
Korijen čička, osušen i samljeven, dobro služi za pečenje kruha i pripremu kaša, dok se listovi mogu uklopiti u ukusno varivo ili salatu. Dodatno, hranjiva mješavina kave može se napraviti korištenjem suhog korijena čička, maslačka i pirike.
Elena Fedorovna Zaitseva preporučuje uklanjanje korijena ovog korova u rano proljeće, iako se to može učiniti iu jesen. Nakon što se prirodno osuši, korijenje se može samljeti i koristiti za kuhanje kaše, kave i pečenje kruha.

Upute za pripremu čaja od korijena.

Elena predlaže da uzmete žlicu osušene i samljevene trave jedne biljke i potopite je u 400 ml kipuće vode. Ostavite čaj da kuha 10 minuta, a zatim ga skinite s vatre. Ostavite čaj da odstoji dva sata i konzumirajte pola šalice tri puta dnevno, prije svakog obroka.
Izbjegavajte kombiniranje korijena. Tjedan dana konzumirajte čaj od maslačka, sljedeći tjedan prijeđite na čaj od čička i na kraju, treći tjedan pijte čaj od šafranike.