Oglasi - Advertisement

 

Poslužite se ovim savjetima i smanjit ćete rizik od pojave neugodnih mirisa u vašem rublju.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Koliko ste puta izvadili tek opranu garderobu iz perilice samo da biste unutra zatekli neugodan miris? Najčešći krivac je plijesan koja se skuplja unutar bubnja i na gumenoj brtvi između bubnja i vrata.

Kako biste se riješili neugodnih mirisa u perilici rublja i uštedjeli vrijeme na sljedećem stavljanju rublja, koristite ocat ili limunov sok.

U dozator za prašak ulijte 100g limuntusa ili 200ml običnog bijelog kuhinjskog octa. Alternativno, ulijte jednaku količinu limunovog soka ili octa u bubanj, zatim uključite program za kuhanje i pustite perilicu da završi ciklus pranja.

Odmah nakon toga otvorite vrata perilice i pustite da se unutrašnjost potpuno osuši.

Također, kada stavite odjeću, ručnike ili posteljinu u perilicu i završite ciklus pranja, nemojte čekati više od pet minuta prije nego što otvorite vrata perilice i izvadite oprane predmete. Uz to, što dulje oprani predmeti stoje u zatvorenoj mašini, veća je vjerojatnost da će se bakterije razmnožiti i stvoriti neugodan miris.

Još jedan savjet je da jednom svaka dva tjedna prebrišete gumu unutar stroja pamučnom krpom namočenom u ocat. Miris octa brzo će nestati, a dodatno ćete smanjiti rizik od pranja rublja s neugodnim mirisom.

 

PREUZMITE BESPLATNO!

⋆ KNJIGA SA RECEPTIMA ⋆

Upiši svoj email i preuzmi BESPLATNU knjigu s receptima! Uživaj u jednostavnim i ukusnim jelima koja će osvojiti tvoje najdraže.

Jednim klikom preuzmi knjigu s najboljim receptima!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here