Sastojci:

Podloga:

200 grama Petit Beurre keksa, 125 grama maslaca, 2 velike žlice meda i ravna žličica cimeta.

Krema:

500 g ABC sira, 300 ml slatkog vrhnja, 100 g šećera u prahu, 1 vanilin burbon šećer, limunova korica, sok od pola limuna, pola vrećice želatine u prahu,

Preliv od višanja:

450 g višanja, 2 dcl vode ili soka od višanja, 4 velike žlice šećera, 2 vanilin šećera i pola vrećice želatine u prahu ili škrobnog brašna.

Priprema:

Uzmite kekse i sameljite ih kuhačom ili ih ručno izdrobite. Nakon što se zdrobi, dodajte cimet, med i otopljeni maslac u smjesu. Sve sastojke dobro sjediniti i smjesu čvrsto utisnuti u kalup koji ima odvojivi obruč. Za ovaj recept sam koristila kalup promjera 25 cm.
Započnite snažnim tučenjem vrhnja u posudi koja je odvojena od ostalih sastojaka. U drugoj zdjeli pomiješajte krem ​​sir, limunovu koricu, limunov sok, šećer i burbon šećer. Uzmite 4 žlice vode i prelijte preko želatine, pustite da naraste. Zatim lagano zagrijte 1 dcl mlijeka na laganoj vatri i u njemu otopite želatinu, pazeći da ne zakipi. Nakon što se želatina potpuno otopi, umiješajte je u smjesu od krem ​​sira. Na kraju nježno ručno umiješajte šlag. Smjesu prebacite na podlogu od keksa i stavite u hladnjak da se stegne.
Nakon što je kolač ostavljen da se ohladi, stavite višnje u lonac i prelijte ih vodom i šećerom. Zakuhajte smjesu. Na sličan način kao u prethodnom koraku pripremite želatinu. Čim voćna smjesa zavrije, maknite je s izvora topline i dodajte želatinu, miješajući dok se potpuno ne otopi. Premjestite posudu na hladno mjesto i ostavite da se zgusne otprilike trideset minuta, ne zaboravite povremeno promiješati. Nakon što je voćni preljev postao gušći, pažljivo ga nakapajte na tortu, zatim ostavite u hladnjaku preko noći kako biste osigurali dobro stvrdnuti konačni proizvod.

BONUS ČLANAK:

Bez odlaganja unesite ovaj cvijet u svoju kuću i vrt, jer ne samo da čuva brak, već i tjera negativnu energiju.

Smatran jednom od najispunjenijih biljaka za njegu, božur krasi vrtove i domove svojim prekrasnim cvjetovima, služeći kao zadivljujući proljetni ukras.

Latinski naziv za ovu biljku je Paeonia, ali se često naziva i božur. Njegovo ime odaje počast grčkom bogu Peonu, koji je iskoristio ljekovita svojstva ove biljke da izliječi Plutona. Igrom sudbine, Zeus je pretvorio Peona u zapanjujući cvijet kada je postalo očito da je učenik nadmašio učitelja.

Prepoznavši njegovu ljepotu, Kinezi su bili jedan od najranijih naroda koji su to učinili na globalnoj razini.

Ovaj raskošni grm, koji može doseći visinu od 1 do 2 metra, može se pohvaliti zapanjujućim prikazom cvjetova u raznim nijansama ljubičaste, crvene, bijele, ružičaste i žute. Razdoblje cvatnje traje od sredine svibnja do sredine lipnja.

Zadivljujući cvjetovi božura i njihova izvanredna sposobnost da nas počaste svojom prisutnošću svakog proljeća, ponekad više od stoljeća, samo su jedan od aspekata ovog cvijeta koji izaziva strahopoštovanje.

Značenje iza simbolike bika.

Ovo cvijeće ima mnoštvo značenja, simbolizirajući različite vrijednosti:

Koncept časti ima značaj, posebno kada pojedinci postižu uspjeh koji donosi čast ne samo njima samima nego i cijeloj njihovoj obitelji.

Gomilanje bogatstva je cilj kojem mnogi teže u svojim životima.

Fokus je na istraživanju romantike i romantične ljubavi, s posebnim naglaskom na duboku vezu koja se može razviti između dvoje ljudi koji su nekada bili stranci.

Prilikom odabira cvijeća za svoj buket, mladenka se potiče da unese božure jer oni predstavljaju radosnu zajednicu i besprijekorno jedinstvo bračnih partnera. Ovaj izbor također slavi inherentnu ljepotu koja se nalazi u svakoj manifestaciji.

U određenim kulturama postoji vjerovanje da je ovaj cvijet povezan s lošom srećom i da se smatra simbolom srama.