Jetra je ključna za sveukupno zdravlje, budući da se dobrobit cijelog tijela oslanja na ovaj organ. Djeluje tako da filtrira nečistoće. Medicinski stručnjaci sugeriraju da konzumacija ovoga za doručak svako jutro može podržati zdravlje jetre.

Ako jetra ne radi ispravno, možete osjetiti uporan umor, općenito loše zdravlje, čest gorak ili metalni okus u ustima i žućkastu prevlaku na jeziku.

Redovito konzumiranje prekomjernih količina hrane ili nezdravih opcija, uz pušenje, pijenje alkohola i korištenje jakih lijekova, može dodatno opteretiti vašu jetru.

Stručnjaci vjeruju da dnevna konzumacija kaše za doručak može pomoći u ozdravljenju jetre.

Seoska večera: Ovo jelo je najzdravije na svijetu! (RECEPT)

Recept za kašu koja potiče zdravlje jetre:

Zobene pahuljice – 1 šalica. Zob sprječava apsorpciju štetnih tvari i ubrzava uklanjanje toksina. Pomažu probavi i opskrbljuju tijelo neophodnom energijom.

Bundevu, očišćenu i narezanu na kockice, treba konzumirati u količini od 20 do 40 grama. Pomaže u obnovi staničnih struktura jetre i potiče pomlađivanje. Osim toga, pomaže u detoksikaciji svih organa. Konzumacija sirove bundeve na prazan želudac pospješuje rad želuca i probavnog sustava.

Grožđice – oko pola šake (temeljito očišćene i odvojene). Pospješuju rad jetre i pomažu u regeneraciji stanica.

Bademi – se mogu konzumirati prema želji. Pomažu u regulaciji rada jetre.

Priprema:

Pomiješajte sve sastojke u manjoj posudi. Ulijte vodu ili mlijeko i ostavite da prokuha. Po želji se može dodati i prstohvat soli. Kad zavrije, maknite s vatre, poklopite lonac i ostavite da malo odstoji.

Preporučljivo je kuhati ovu kašu 2 do 3 puta tjedno. Brzo se upija, pruža osjećaj lakoće i energije te pomaže u uklanjanju neugodnih naslaga s jezika.

BONUS ČLANAK:

NEMOJTE DODAVATI MLIJEKO U KAVU.

Eke hrana se doista cijeni. Kada se konzumiraju zajedno, nude najveće zdravstvene prednosti, dok neke druge omiljene kombinacije treba u potpunosti izbjegavati. Je li jogurt u kombinaciji s cjelovitim žitaricama glavna namirnica za doručak, a sir uz šunku redoviti izbor za večeru?

 

Uživate li u kavi s mlijekom? Nažalost, ove kombinacije nisu korisne za vaše zdravlje.

Dodavanje mlijeka u kavu može predstavljati značajne zdravstvene rizike. Kravlje mlijeko je jako kiselo, može dovesti do stvaranja sekreta i sluzi, a često sadrži hormone i antibiotike. Nadalje, prilično ga je teško probaviti.

Za one koji razmišljaju o dodavanju mlijeka životinjskog podrijetla, bolje bi bilo kozje ili ovčje mlijeko zbog veće tolerancije i nižih razina obrade. Alternativno, odabir opcije na biljnoj bazi kao što je kokosovo ili sojino mlijeko bio bi najprikladniji izbor.

Uz ove točke, postoji etičko pitanje u vezi s konzumacijom mlijeka koje danas promiču mnogi vegetarijanci i vegani. Kravlje mlijeko namijenjeno je prehrani teladi, a ljudi su jedinstveni po tome što su oni jedina vrsta koja nakon odvajanja od majke konzumira mlijeko druge vrste.