Sa svojim posebnim okusom, luk je svestran sastojak koji se može uklopiti u razna jela, bilo kuhan ili konzumiran sirov.

Ako se pravilno skladište, imaju dug rok trajanja koji može trajati nekoliko mjeseci. Ipak, stručnjaci upozoravaju da postoji jedna okolnost u kojoj mogu predstavljati zdravstveni rizik.

Kako piše Večernji, iako je luk poznat po svojoj izdržljivosti i sposobnosti da izdrži zub vremena, to ne znači da je neotporan. Unatoč vašim najvećim naporima da osigurate odgovarajuće skladištenje, neizbježno je da će u nekoj fazi doći do nicanja.

Prirodni proces klijanja nije isključiv samo za luk; također se uočava u drugom povrću poput češnjaka i krumpira. Klijanje je bitna faza u životnom ciklusu biljaka, a događa se kada su prisutni potrebni uvjeti za rast. Zanimljivo je da se klijanje može dogoditi i bez sadnje u tlo.

 

  • Postavljanje luka u dobro osvijetljeno, ugodno i vlažno okruženje ubrzat će proces nicanja. Ova pojava služi kao jasan znak biljkama da je dolazak proljeća neizbježan.

Suprotno očekivanjima, konzumacija proklijalog luka ne predstavlja nikakvu štetu, pod uvjetom da nije pokvaren ili kašast. Potpuno je sigurno konzumirati svaki dio proklijalog luka; jedina mana je što mu nedostaje slatkoće i umjesto toga ima blago gorak okus.

Prema znanstvenim savjetima, strogo se ne preporuča konzumiranje luka koji je mekan, pokvaren ili ima znakove plijesni.

  • Luk koji se pokvario može predstavljati ozbiljan zdravstveni rizik zbog svoje potencijalne toksičnosti.

Promatranje moje svekrve dok je bacala vlažne maramice u perilicu isprva mi se učinilo kao ludilo. Međutim, moja se percepcija potpuno promijenila nakon što je otkrila razloge iza svojih postupaka.

BONUS:

Otkrijte tri ključne tehnike za maksimiziranje učinkovitosti vaše rutine pranja kojih je ključno znati!

 

Igrom sreće, nenamjerno je podijelio vrlo praktičan trik koji ćemo otkriti, a koji vam također omogućuje da pojednostavite svoju rutinu pranja rublja. Sve je počelo kada je mlada djevojka razigrano bacila vlažnu krpu u perilicu, a nakon što je svjedočila izvanrednom ishodu nakon pranja, njezina majka ne samo da se suzdržala od ukora, već je odlučila podijeliti ovaj sjajan savjet na internetu kako bi svi imali koristi iz.

Nakon testiranja, možemo sa sigurnošću reći da je ova metoda vrlo učinkovita! Ključno je, međutim, izbjegavati korištenje običnog papira ili maramica i umjesto toga se odlučiti za vlažne maramice. Jednostavno stavite tri navlažene maramice u perilicu rublja, a kako biste uklonili sve dugotrajne mirise, dodajte malu količinu svog uobičajenog omekšivača.

Odlučite se za izdržljivu, visokokvalitetnu vlažnu maramicu koja je deblja i otpornija na kidanje, čak i nakon višestrukog pranja. Sada, dopustite da vas prosvijetlimo o mnoštvu prednosti vlažnih maramica! Ako ste ikada prali svoje posteljine, poplune ili jastučnice, vjerojatno ste se susreli s frustrirajućim problemom čistog rublja ukrašenog dosadnim pramenovima kose.

Acetilsalicilna kiselina
Uprašite 2-3 tablete aspirina i umiješajte u deterdžent. Svojstva izbjeljivanja aspirina čine ga prikladnim isključivo za pranje bijelog rublja.

Lopte koje se koriste u tenisu
Kako se perje ne bi skupljalo tijekom pranja zimskih kaputa ili popluna, jednostavno dodajte 2-3 teniske loptice u perilicu.

Tablet za perilicu rublja
Kako biste postigli optimalnu dezinfekciju i učinkovito se borili protiv kamenca, započnite proces pranja postavljanjem temperature na 60 stupnjeva, čak i prije stavljanja odjeće. Povećajte učinkovitost ove metode uključivanjem dvije tablete za perilicu rublja.