Stvorite ga sami.
Ova visoko ljekovita biljka kod nas je prepoznata po sposobnosti zacjeljivanja ozlijeđene i oštećene kože.
Briga:
Neven je biljka koja potječe iz Indije. Ova biljka korištena je u brojnim magijskim ritualima diljem svijeta. Sa svojom zadivljujućom narančastom nijansom, biljka je izuzetne ljepote i jednostavnosti.
Istraživanja su pokazala da ova biljka može pročistiti krvne žile, pospješiti opuštanje, proširiti lumen i smanjiti razinu kolesterola u krvi, osobito ako se koristi uz maslačak, glog ili komorač. Nedavna istraživanja pokazuju da neven može sniziti krvni tlak i ima blagi sedativni učinak opuštajući krvne žile i povećavajući lumen, što ga čini preporučenim izborom za one koji pate od angine pektoris.
Ovo je savršen trenutak za pripremu ulja od nevena na ovaj način:
Naberite 50 cvjetova nevena, dobro ih operite i osušite vodom. Stavite cvjetove u veliku staklenku i dodajte 1 litru maslinovog ulja. Zatvorite staklenku i ostavite je na suncu 4 do 5 tjedana. Nakon što to razdoblje prođe, po želji možete procijediti ulje, ali nije potrebno.
Nanesite ga kako biste ublažili opekline, olakšali proširene vene i pomogli koži da se oporavi od izlaganja suncu.
Također možete napraviti lijek za proširene vene.
Pola kilograma svinjske masti polako otopite na laganoj vatri. Nakon što se potpuno otopi, dodajte dvije šake svježih cvjetova nevena i šaku suhih, bodljikavih ljuski divljeg kestena. Pustite da smjesa zapjeni, a zatim je skinite s vatre i miješajte pet minuta.
Pokrijte smjesu i ostavite je na hladnom mjestu 24 sata. Nakon toga postupno zagrijavati uz stalno miješanje dok se potpuno ne otopi. Procijedite pomoću sterilne gaze i prebacite u čistu, suhu staklenku.
Držite na hladnom i tamnom mjestu. Svaku večer nanesite mast na vene bez masiranja odozdo prema gore. Konzumirajte čaj za detoksikaciju organizma.
bonus članak:
DA BI POMOGLI VAŠEM CVIJEĆU DA BUDE U VAŠOJ SOBI, TREBATE ČINITI VIŠE OD SAMOGA ZALIJEVANJA: DODAJTE 1 SASTOJAK U TLO I GLEDAJTE KAKO RASTE.
Korištenje banane ili obranog mlijeka za kozmetički tretman može pomoći u čišćenju i poticanju rasta lišća vaše voljene biljke. Kako biste poboljšali zalijevanje, dodajte malo mineralne vode, taloga kave ili čaja i uživat ćete u živopisnom i bujajućem zelenilu u svom domu.
Održavanje sobnih biljaka koje ne cvjetaju nije dugotrajno. Malo povremenog zalijevanja ili zamagljivanja, mjesečna primjena gnojiva i rutinsko čišćenje zdravog lišća od prašine, zajedno s uklanjanjem uvelog lišća, pomoći će da biljke izgledaju živahno i bujno. Međutim, ključno je svaku sobnu biljku smjestiti na odgovarajuće mjesto u kući, budući da nekima treba više izravne svjetlosti, dok je drugima potrebno manje.
Listovi sobnih biljaka mogu nakupljati prašinu i vremenom se zaprljati. Stoga je korištenje piva na lišću kućnih biljaka korisno. Ali koja je ispravna metoda za nanošenje piva na lišće?
Da biste očistili lišće sobnih biljaka pivom, počnite tako da namočite spužvu u pivo, a zatim je temeljito iscijedite prije nego što obrišete lišće. Hmelj koji se nalazi u pivu blagotvoran je za biljke i pomaže im dati snagu. Nanošenje piva također će dati prirodan sjaj lišću biljke. Međutim, budite oprezni i nemojte koristiti pretjeranu količinu piva jer bi to moglo privući insekte na biljku.
Pivo služi kao odlična zamjena za kupovne proizvode. Mnoga komercijalna sredstva za poliranje biljaka sadrže kemikalije koje mogu biti štetne za biljke. Kao rezultat toga, korištenje piva ili vode za čišćenje lišća biljke je poželjna opcija. Ove prirodne alternative za sjaj lišća ne sadrže nikakve štetne tvari. Osim toga, znatno su pristupačniji i lako dostupni.
- Majoneza je još jedan kuhinjski proizvod koji može biti koristan za zapanjujuće lišće sobnih biljaka. Ako namjeravate nanijeti majonezu na lišće vaših zelenih biljaka, ostavite je na sobnoj temperaturi otprilike 30 minuta.
- Nakon toga pamučnom krpom nježno prebrišite lišće majonezom. Prije ovog koraka uklonite svu prašinu s lišća; zanemarivanje toga će spriječiti sposobnost biljaka da učinkovito apsorbiraju sunčevu svjetlost, što će rezultirati smanjenjem razine klorofila, što je bitno za zdravlje biljke.