Osjećate li nemilosrdnu i neumoljivu bol u trbuhu bez ikakvog olakšanja? Dr. Sinicki je otkrio ultimativni lijek za gastritis – IZBJEGAVAJTE OVO POD SVAKU CIJENU.

Doktor Vladimir Sinicki opširno je objasnio uzroke gastritisa i odgovarajuće metode liječenja.

Izvor mučne želučane kiseline koja je posljedica gastritisa, osobito nakon obroka, predmet je istraživanja. Simptomi ovog stanja mogu biti ozbiljni, uzrokujući da pojedinci podnose istinsku nelagodu i bore se da postignu miran san.

O uzrocima i liječenju gastritisa u emisiji “Jutro” na Prvoj televiziji govorio je dr. Vladimir Sinicki, stručnjak radiologije.

Liječnik je dao objašnjenje, navodeći da značajan dio, čak 90 posto, odraslih u Srbiji ima gastritis na neki način. Gastritis je, uz čir na želucu i dvanaesniku, prevladavajuća psihosomatska oboljenja, prvenstveno potaknuta kroničnim stresom.

Prema riječima liječnika, pacijenti najčešće izražavaju svoje nezadovoljstvo gornjim dijelom trbuha, opisujući ga kao osjećaj peckanja i peckanja. Ovu nelagodu često prate osjećaji mučnine, odbojnosti, žgaravice, nadutosti i podrigivanja. Helicobacter pylori je identificiran kao jedan od čimbenika koji pridonose ovim simptomima, uz konzumaciju začinjene hrane, alkohola i kave na prazan želudac. Liječnik je nadalje naglasio da iritaciju želuca može uzrokovati i dugotrajna upotreba određenih lijekova, posebice lijekova protiv bolova poput brufena, diklofena i aspirina.

Dr. Sinicki predlaže da se, ukoliko nakon konzumacije ovih namirnica primijetite simptome kao što su podrigivanje, nadutost i bolovi u trbuhu, savjetuje konzultirati liječnika i podvrgnuti se biorezonantnom skeneru.

Koji je najučinkovitiji lijek za gastritis?

Kako biste ublažili nelagodu u želucu, preporučljivo je izbjegavati luk, jer on ima tendenciju pogoršati problem. S druge strane, soda bikarbona može pružiti privremeno olakšanje smanjenjem želučane kiseline. Međutim, ako gore navedeni simptomi potraju, traženje liječničke pomoći uvijek je optimalno djelovanje.