Pospite je pokraj prozora i na ulazu i bit ćete slobodni od mrava, pauka i muha!

Stan ili kuća zaraženi kukcima? Bože moj! To sigurno nije ugodno! Jeste li iscrpili sve opcije bez uspjeha? Srećom, postoje neki staromodni lijekovi za rješavanje ovog problema. Ostanite mirni i razmislite o upotrebi ovog DIY repelenta za insekte. Nema potrebe za kemikalijama; ova prirodna rješenja svakako vrijedi pokušati ako se suočavate s takvim problemima, kao što predlaže santeplusmag.

Soda bikarbona služi kao izvrsna metoda za tjeranje insekata, osobito muha i mrava, osiguravajući da se drže podalje od vašeg doma. Ovaj sastojak jamči odvraćanje štetnika. Kako biste ga učinkovito koristili, jednostavno se pridržavajte naših iscrpnih uputa. Lako je! Pomiješajte jednu žličicu sode bikarbone, četiri žlice maslinovog ulja i 50 cl vode u bočici s raspršivačem. Ne zaboravite temeljito promiješati otopinu. Nanesite sprej na potencijalna mjesta ulaska insekata kao što su prozorske daske i vrata. Osim toga, predlažemo da oko prozora i vrata posipate mješavinu sode bikarbone s kapljicom eteričnog ulja paprene metvice.

Još jedno učinkovito rješenje uključuje korištenje uobičajenog sredstva protiv insekata napravljenog od češnjaka. Da biste primijenili ovu metodu, ogulite glavicu češnjaka i strateški stavite češnjeve na tlo na mjesta gdje se često pojavljuju insekti. To će osigurati da su vrata, pukotine u zidovima, prozorske klupice i druge ulazne točke zaštićene.

BONUS ČLANAK

JEDNOSTAVAN SAVJET ZA POJAČANJE RAST I SNAGU FIKUSA BEZ POTROŠKE PUNO NOVCA.

Ova ljupka sobna biljka zahtijeva minimalno održavanje, ali ponekad može imati sporiji rast…

Fikus je uobičajena sobna biljka koja se nalazi u skoro svakom domaćinstvu u Srbiji. Njegovo održavanje je jednostavno, daje dekorativni štih i ima sposobnost podići ugođaj svake prostorije u domu.

Njeguju ga i naše bake, a njegova popularnost posljednjih godina raste, posebice na Instagramu, gdje ga influenceri zagovaraju kao biljku koja povećava sreću.

Međutim, stablo fikusa također je osjetljivo na probleme dok raste. Njegovo lišće često požuti i počne padati, što rezultira gotovo golim izgledom stabla.

Osim toga, kada je nezadovoljan svojim mjestom u sobi, počinje se naginjati na jednu stranu u potrazi za većim izvorom svjetla. U konačnici, u najnepovoljnijem scenariju, korijenje biljke može početi propadati zbog pretjeranog zalijevanja.

Mnoge domaćice često izražavaju frustraciju što fikus dosegne određenu veličinu, a zatim prestane rasti. Kako bi potaknuli razvoj ove ljupke biljke, vlasnici ulažu u ovlaživače zraka i mjerače vlage kako bi stvorili optimalno okruženje; međutim, to rijetko dovodi do očekivanih rezultata.

Odgovor je vrlo jednostavan: posudu s fikusom treba premjestiti i lagano protresti svaki dan.

Iako bi se ovaj savjet mogao činiti čudnim, postoji racionalno objašnjenje. Točnije, fikus potječe iz zapadne Afrike, uspijeva u svom prirodnom okruženju koje oblikuju vjetar i kiša. Snaga stabla pojačava se kretanjem vjetra, a ovu tehniku ​​možete primijeniti unutar vlastitog doma.

Svaki dan pomaknite posudu s fikusom za nekoliko centimetara i lagano njihajte stablo jednu do dvije minute, oponašajući kretanje vjetra. Postupno će to stablu pomoći da ojača. Osim toga, okrećite lonac kako biste osigurali da biljka ravnomjerno dobiva svjetlost iz svakog kuta.

Kako biste istaknuli ljepotu lišća, isprobajte klasičnu metodu: nježno ih obrišite pamučnom krpom natopljenom pivom.

Osim toga, pazite da ne zalijevate pretjerano, jer previše vode može naštetiti biljci.