Ukoliko često idete da mokrite, veoma je moguće da organizam na taj način pokušava očistiti tijelo od toksina i viška tečnosti, a prema mnogim zdravstvenim radnicima, boja urina može pružiti važne informacije o vašem zdravlju. Kako se navodi u određenim medicinskim člancima, pored boje važan je i broj mokrenja tokom dana. Ukoliko količina tečnosti koju uneste previše utječe na vaš svakodnevni raspored, trebali bi pronaći optimalnu granicu za unos tečnosti i zatim popratiti stanje vašeg organizma, jer bi učestalo mokrenje nekada moglo biti indikator i za veće zdravstvene probleme.
Nekim ženama može biti uobičajeno mokriti svaki sat; međutim, ta se učestalost još uvijek smatra pretjeranom. U idealnom slučaju, osoba bi trebala mokriti otprilike 6 do 7 puta dnevno, što predstavlja optimalnu učestalost. Ova smjernica podrazumijeva dnevni unos od dvije litre vode. Što se tiče noćnog mokrenja, jedan slučaj tijekom noći smatra se prihvatljivim, dok više od jednog mokrenja može ukazivati na potencijalni problem.
Što se tiče žena koje imaju potrebu za mokrenjem svakog sata, općenito postoje dva potencijalna čimbenika povezana sa zdravljem koji mogu pridonijeti ovom učestalom mokrenju.
U odsutnosti simptoma koji se obično povezuju s upalom mokraćnog mjehura, uključujući osjećaj peckanja, bol ili osjećaj pritiska tijekom mokrenja, drugi najčešći uzrok učestalog mokrenja kod žena identificira se kao preaktivan mokraćni mjehur. Ovo se stanje odnosi na scenarij u kojem se mokraćni mjehur napuni nedovoljno urina, što rezultira hitnom potrebom za mokrenjem. Pretjerano aktivan mokraćni mjehur obično se liječi primjenom tableta.
Za razliku od uobičajene pojave učestalog mokrenja, postoje pojedinci koji imaju neuobičajeno rijetku potrebu za mokrenjem.
Rijedak nagon za mokrenjem obično ukazuje na to da osoba ne unosi dovoljnu količinu tekućine, što znači da je u stanju dehidracije.
BONUS ČLANAK:
RUSKI LIJEK ZA ZDRAVLJE PLUĆA: Sve potrebne sastojke možete pronaći u svom kućanstvu, a kupus je neizostavan sastojak.
Terapeutska svojstva kupusa poznata su već dulje vrijeme.
Ako imate ponavljajuće respiratorne infekcije, poput astme, bronhitisa ili upale pluća, oblog od kupusa i meda može se pokazati korisnim u liječenju. Ovaj tradicionalni ruski lijek, kojeg se mnogi tijekom pandemije često prisjećaju kao prakse koju su koristile naše bake, naširoko se smatra učinkovitim. Iako ne može poslužiti kao zamjena za propisane farmaceutske intervencije, može ublažiti simptome povezane sa suhim kašljem i nelagodom te tako omogućiti brži oporavak.
Ovaj oblog je osmišljen kako bi ublažio dosadnu suhu sluz i olakšao njeno izbacivanje.
Neophodno je da posjedujete:
- Dva lista svježeg kupusa,
- med,
- kipuća voda,
- plastična vrećica (najbolje uska pamučna majica) ručnik ili šal.
Postupak:
Uklonite dva ili tri vanjska lista sa zelenog kupusa, pazeći da su dovoljno veliki da vam pokriju prsa (i leđa ako je kašalj posebno jak). Listove u zdjeli prelijte kipućom vodom i ostavite nekoliko minuta na toplom.
Uklonite listove i ostavite ih da se osuše prije nego ih premažete medom. Nanesite smjesu na gola prsa i leđa, a zatim je prekrijte plastičnom vrećicom ili plastičnom folijom; alternativno, preko aplikacije se može odjenuti uska majica kratkih rukava, a zatim se omotati ručnikom ili šalom kako bi se održala toplina tijela. Preporučljivo je ovaj oblog staviti prije spavanja i ostaviti ga do jutra. Nakon toga skinite listove kupusa s grudi i očistite kožu. Ovaj tretman treba ponoviti sa svježim lišćem i medom u trajanju od tri do sedam uzastopnih noći, ovisno o jačini kašlja.
Savjet:
Uz ove obloge, bitno je konzumirati velike količine vode i uključiti hranu kao što su češnjak, luk, đumbir, šparoge i razno lisnato povrće — uključujući kupus, cvjetaču, brokulu, rotkvicu, kelj, zelje, bok choy, repu i rikula—zajedno s kurkumom za učinkovito uklanjanje sluzi iz pluća.
Iz Eklinike savjetuju da se klonite slatkih poslastica, prženih jela, tjestenine, konzerviranih proizvoda i alkoholnih pića jer te namirnice mogu izazvati upalu i otežati proces oporavka.