Svi smo upoznati sa snagom octa i sode bikarbone kada je u pitanju čišćenje, ali postoji još jedan sastojak koji može biti ključ za savršeno čiste površine – limun.
Iako su kemikalije najučinkovitije u uklanjanju prljavštine i bakterija, kamenac i hrđa mogu uzrokovati probleme. Tu na scenu stupa limunska trava, koja se često koristi u pripremi sokova, ali se pokazala kao izvrsno sredstvo za čišćenje.
Očistite sudoper
Ako imate kamenac na dnu kuhala za vodu koji je teško očistiti običnim deterdžentima, rješenje je jednostavno. U lonac ulijte litru hladne vode i zagrijte do vrenja. Zatim u kipuću vodu stavite dvije vrećice limunske trave, promiješajte i ostavite da se ohladi oko sat vremena. Nakon toga ulijte vodu i isperite kuhalo – kamenac će nestati.
Limuntus se može koristiti i za pranje perilica posuđa. Jednostavno ulijte vrećicu limunovog soka u odjeljak za tablete i pokrenite standardni ciklus pranja posuđa. Rezultat će biti sjajno posuđe i čisti strojevi.
Želite li svoj umivaonik osvježiti i zablistati kao nov, evo savjeta: po umivaoniku pospite sodu bikarbonu, prelijte limunovim sokom i iscijedite pola limuna. Ostavite nekoliko minuta, zatim nježno obrišite spužvom i isperite vodom. Iako ovo izgleda kao šala, česta upotreba se ne preporučuje.
Limuntus ne samo da učinkovito uklanja nečistoće, već je i prirodno siguran, što ga čini neizostavnim dodatkom u vašem domu.
BONUS ČLANAK:
Kada je netko grub prema vama, samo mu recite ove 3 riječi
Ako se pitate kako bahatu i bezobraznu osobu brzo i učinkovito postaviti na mjesto – donosimo vam sjajne odgovore stručnjaka!
Nebrojeno puta smo se našli u vrlo neugodnoj situaciji, kada nas neka bezobrazna i bezobrazna osoba napadne, pokvari nam raspoloženje, naruši nam samopouzdanje, a mi ne možemo ni reagirati na pravi način. pravo? Zato Sarah Jane Ho, stručnjakinja za uzorke školovana na Harvardu, ima nekoliko vrijednih savjeta.
Osnivačica je Sarita instituta, škole usmjerene na društvene običaje, i zvijezda Netflixove emisije “Pazi na svoje ponašanje”, u kojoj pomaže mladima naučiti bonton, kao i kako se ponašati u određenim situacijama.
“Najveća moć je pokazati da druga osoba nema moć nad tobom”, rekla je Sarah.
Ako se nađete na udaru nepristojne primjedbe, možete ljubazno uzvratiti i samo postaviti pitanje.
“Kako si?”
“Ako prijatelj kaže nešto loše o tebi, obično podignem pogled i pitam: ‘Jesi li dobro?'”, rekla je za snbc.com.
Ove tri riječi mogu pokazati da vam se uvreda ne sviđa, čak i ako je ne shvaćate osobno.
Sara naglašava da je važan i ton. Kada kažete “Jesi li dobro?” nemoj biti kratak i oštar. Koristite prijateljski ton.
Bez obzira tko daje negativan komentar, ne zaboravite mu dopustiti da kontrolira vaše emocije.
Odvjetnik Jeferson Fischer podijelio je sa svojim pratiteljima na TikTioku svoje 3 metode koje uvijek koristi u borbi protiv neugodnih ljudi:
Tri načina za prekidanje osobe koja vodi razgovor:
1. Odmah prestanite razgovarati s njima
Fisherov prvi savjet gledateljima da izađu iz razgovora s nekim tko pokušava biti verbalno dominantan jest da ih jednostavno prekinu.
“Ovo je jedna od rijetkih iznimaka gdje morate raskinuti ugovor, inače vas sigurno neće poštovati”, savjetuje Fisher.
2. Jasno dajte do znanja da vam se ne sviđa ovakav način govora.
Govoreći im što ćete, a što nećete dopustiti, postajete autoritet. Time im dajete do znanja da se dovoljno cijenite i da nećete imati posla s nekim tko ne poštuje vas, vaše mišljenje, stavove i/ili osjećaje. Ako ovo kažete, budite sigurni da to i mislite. Ako druga osoba ne prestane, prekinite razgovor i udaljite se. To vam daje kontrolu i daje drugoj osobi do znanja da ste ozbiljni.