U bolnici je jedan stariji čovjek ležao mirno i nepomično. Svaki dan, mladić bi došao da ga vidi; sjedio bi uz njega, pomagao mu oko obroka, kupao ga, vodio ga u šetnju u bolnički vrt, a zatim bi mu pomogao da se smjesti. Mladić bi otišao tek kad bi se stariji čovjek oslobodio boli.

Dok mu je medicinska sestra davala lijekove i vršila pregled, upitala je starijeg čovjeka: “Mašallah, je li ovo tvoj sin?” Pogledao ju je i razmislio u sebi:

“Kamo sreće da je to jedan od mojih sinova”, primijetio je tada.

“Ovo dijete nije moj sin, već je siroče iz kraja gdje smo nekada živjeli. Sjećam se da sam ga vidjela uplakanog na ulazu u džamiju nakon što mu je otac preminuo, a ja sam ga utješila kupovinom slatkiša.

Od tog vremena, on me nije napustio; svaki dan je dolazio provjeriti mene i moju ženu. Kad sam se razbolio, odveo je moju suprugu k sebi i pobrinuo se da me odvezu u bolnicu na njegu.

Kad sam ga upitao: “Zašto, sine, moraš nositi ovaj teret uz nas?”, nasmijao se i odgovorio: “Okus tog slatkiša još uvijek ostaje u mojim ustima, ami…

BONUS ČLANAK:

BILJAKA PELIN (izrazito gorka) ELIMINIRA 98% STANICA RAKA ZA SAMO 16 SATI?!

Kada se koristi sama, biljka dovodi do 28 posto smanjenja stanica raka dojke; međutim, u kombinaciji sa željezom, slatki je pelin uspio gotovo eliminirati rak u roku od samo 16 sati!

Postoji niz biljnih lijekova koji učinkovito liječe rak, nudeći više od jednog lijeka. Među njima se slatki pelin ističe kao izvanredan napredak u borbi protiv ove smrtonosne bolesti. Unatoč tome što su istraživanja dostupna i evidentna, vrlo je mala vjerojatnost da će farmaceutska industrija priznati da jedna biljka može postići ono što bezbrojni sintetski lijekovi ne mogu.

Nedavna istraživanja objavljena u “Life Science” pokazuju da artemisinin, dobiven iz biljke slatkog pelina (Artemisia Annua L.), tradicionalno korištene u kineskoj medicini, može eliminirati 98 posto stanica raka dojke za manje od 16 sati.


Osim toga, ova je studija pokazala minimalan utjecaj na normalne, zdrave stanice dojke, što je čini revolucionarnom u usporedbi s kemoterapijom, koja ne samo da uništava stanice raka, već također oštećuje zdravo tkivo, što dovodi do značajnih oštećenja tijela.

Povijesno gledano, artemisinin je služio kao snažan lijek protiv malarije, ali nedavna otkrića pokazala su njegovu učinkovitost i protiv raka. U objavljenoj studiji, kada je željezo—koje se obično nalazi u višku u tkivu dojke, a posebno u stanicama zaraženim rakom—predstavljeno subjektima, artemisinin je specifično ciljao na “loše” stanice dok je “dobre” stanice ostavljao neozlijeđenima.