Nakon što je svojom kamerom snimila nestalo dijete, žena koja je svjedočila incidentu konačno je prekinula šutnju izjavivši: “Dankina majka prelazi ulicu, a deset minuta kasnije i otac” (FOTO).

Nestanak Danke Ilić, mlade devojke iz Bora, bacio je ceo region u haos. Iako su u Zaječaru privedene dvije osobe zbog sumnje da su je ubili, ne zna se gdje su njeni posmrtni ostaci. Ovi osumnjičenici odlučno odbijaju otkriti bilo kakve informacije, držeći se mišljenja da bez tijela nikakav zločin nije izvršen.

Tijekom potjere za Dankom, policija je pomno pregledala dokaze i snimke nadzornih kamera postavljenih u dvorištu Jasmine S. u Banjskom polju. Ove kamere, inicijalno instalirane u svrhu zaštite, mogu igrati ključnu ulogu u istrazi koja je u tijeku. Snimljeni video prikazuje majku koja šeta ulicom u društvu svoje djece, a u stopu je prati policijska patrola.

Čim je Danko Ilić nestao, pokrenuta je opsežna potraga. U istrazi terena surađuju forenzičari i pripadnici beogradske kriminalističke policije. Časlav Dragomirović, Dankin djed, od srca se zahvalio svima koji su učestvovali u potrazi, uključujući njegovog sina Stefana i ekipu MUP-a.

Dušan Mišić, predani član Gorske službe spašavanja Srbije, istaknuo je pedantnost kojom je potraga provedena.

Istragu koja je u tijeku podupiru vještaci koji marljivo pregledavaju majčin telefon, s ciljem da prikupe značajna saznanja. Istovremeno, Sektor unutrašnje kontrole MUP-a Srbije aktivno prikuplja informacije i detaljnije rasvetljava okolnosti stradanja osumnjičenog u PU Bor, a koje se odnose na ubistvo D.D.

Ministarstvo unutarnjih poslova potvrđuje svoju predanost podizanju potrebnih zakonskih mjera protiv svih pojedinaca za koje se utvrdi da su zlorabili svoje ovlasti.

Ministarstvo unutarnjih poslova Srbije ukazalo je na prisutnost pristranosti i iskrivljavanja u pojedinim tabloidnim naslovima, vršeći neopravdan pritisak na predane pripadnike MUP-a koji revnosno izvršavaju svoje dužnosti. Sva ažuriranja u vezi s ovim problemom bit će odmah priopćena javnosti.

Zaključak
Neprestana enigma oko nestanka Danke Ilić i dalje je prisutna, što je dovelo do neumoljive potrage za lociranjem njezinih ostataka. U neumoljivoj potrazi za odgovorima, organi kaznenog progona koriste sva moguća sredstva koja su im na raspolaganju, dok obitelj i cijela zajednica sa zebnjom iščekuju zatvaranje. Nepokolebljiva pred preprekama, istraga ostaje ustrajna u svojoj misiji da postigne pravdu i otkrije istinu iza sudbine mlade Danke Ilić.

BONUS:

U samo pet minuta, psihijatar dijeli vrijedne uvide o tome kako prepoznati psihopate, unatoč njihovom šarmantnom, društvenom i duhovitom ponašanju, ističući jednu ključnu nagradu.

Osoba s psihopatskim sklonostima je netko čiji je karakter ozbiljno narušen, bez osjećaja savjesti i moralnih vrijednosti. Emocije poput ljubavi i privrženosti su odsutne iz njihovog emocionalnog spektra. Njihova jedina svrha ulaska u veze je pribaviti resurse koje žele, što može uključivati ​​novac, materijalna dobra, odnose, pa čak i emocije. Njihov je unutarnji svijet lišen dubine i živosti, što ih navodi da drugima oduzimaju vlastito šareno postojanje.

Može li se lako uočiti prisutnost psihopatije kod pojedinca?

Psihopatske osobe, zbog svog jedinstvenog živčanog sustava, često traže uzbudljiva iskustva kao sredstvo za postizanje osjećaja normalnosti. Njihova sklonost životu na strmini čini ih posebno privlačnima u društvu, posebice pripadnicima suprotnog spola.

Kako bi pomogao u identifikaciji psihopata, dr. Sohom Das, poznati psihijatar porijeklom iz Velike Britanije, nudi svoje stručno znanje i ističe nekoliko ključnih karakteristika povezanih s ovim problemom.

Na vlastitom kanalu pod nazivom “Psych for Painful Minds”, 44-godišnji forenzički psihijatar često raspravlja o slučajevima iz stvarnog života s kojima se susreće, pazeći da ne otkrije bilo kakve identifikacijske informacije o uključenim pojedincima.

Prema riječima dr. Dasa, on je osobno procijenio brojne pacijente u raznim okruženjima kao što su zatvori, psihijatrijski odjeli i sudovi diljem Ujedinjenog Kraljevstva, s posebnim fokusom na prepoznavanje onih koji su mentalno bolesni.

U odlomku uzetom iz epizode, psihijatar je spomenuo da se upit koji prima najčešće vrti oko identifikacije psihopata i utvrđivanja je li netko s kim se susrećemo takav.

Pojedinci koji pokazuju obilje bijesa mogu se klasificirati kao pravi psihopati. U slučajevima obiteljskog zlostavljanja, dosljedan je obrazac za psihopate da ispoljavaju bilo fizičko ili verbalno neprijateljstvo.

Prema videu, dr. Das je izjavio da je vrlo teško prepoznati psihopate.

Prema forenzičkim psihijatrima, psihopati posjeduju izvanrednu sposobnost neprimjetne prilagodbe svojoj okolini, čime su zaslužili titulu “kameleona”. Njihov šarm, susretljivost i sposobnost da pruže ugodno društvo dodatno pridonose ovom fenomenu.

Prema psihijatru, malo je vjerojatno da bi se odmah pri prvim susretima netko identificirao kao psihopat.

Prema dr. Dasu, često je potrebno vrijeme da se u potpunosti shvati u kojoj mjeri psihopati vrše kontrolu nad nama i manipuliraju nama da bismo postigli svoje ciljeve.

Istaknuo je da ih zanimanje za vaše razgovore i šale ne čini pravim prijateljima. Njihove prave namjere su manipulirati vama, koristeći vaše prijateljstvo kao sredstvo za postizanje cilja.

Prema medicinskim stručnjacima, fokus manipulacije ne mora nužno biti usmjeren samo na vas, jer se može proširiti i na osobe u vašem najbližem okruženju.

Došao je do zaključka da psihopati iskorištavaju ljude, a zatim brzo nastavljaju dalje, bez sposobnosti stvaranja trajnih emocionalnih veza s prijateljima.
Kako bi klasificirali pojedince s antisocijalnim poremećajem osobnosti, Američka psihološka udruga (APA) koristi izraz “psihopat”.

Psihopati posjeduju nepokolebljivo uvjerenje u svoju superiornost nad drugima i ne brinu se o posljedicama svog negativnog ponašanja.

Prema APA-i, osobe s poremećajem pokazuju različite manifestacije ponašanja, uključujući sudjelovanje u nezakonitim aktivnostima, iskorištavanje drugih, nepoštenje, impulzivne radnje, agresiju, nebrigu za osobnu i tuđu sigurnost, neodgovorno ponašanje i primjetan nedostatak krivnje, kajanja , i suosjećanje.